Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe érdemes most pénzt...

Mibe érdemes most pénzt fektetni? Állampapír, arany, részvény stb. mi érné meg?

Figyelt kérdés
Jelenleg egyetemen tanulok, de korábbi munkából összejött egy kis megtakarítás. Jelenleg 1 millió forintom van, ami gyakorlatilag "porosodik" a szekrényben, és van 1 millió, amin tavaly KTJ-et vettem, ez majd néhány hét múlva jár le. Ezt a 2 milliót szeretném valamibe befektetni, van néhány ötletem, de kíváncsi lennék, hogy mit ajánlotok, ti mit csináltatok ezzel a pénzel, ha beakarnátok fektetni.

ápr. 29. 17:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Milyen időtávra? Mik a kockázatvállalási hajlandóságod?
ápr. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Max 2-3 év. Kockázat tekintetében lényegtelen.
ápr. 29. 17:34
 4/29 anonim ***** válasza:
58%

Igen, azt érdemed tisztázni amit az első kérdez.


Ha rövid távról van szó, max 1-3 éven belül kellhet, akkor részvénybe biztos nem.

ápr. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
42%
Ha kockàzat lényegtelen akkor told bele valami kriptóba aztàn yolo.
ápr. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 47. ***** válasza:
39%
Állampapírral most vigyáznék. Nem vagyok conteo hívő, de most igen le van gatyásodva az állam. Viktoréktól meg bármi kitelik.
ápr. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
34%
A legtöbb Állampapír forint kitettségű. A kolostorvarangyék meg bàrmennyi forintot tudnak nyomtatni amiből kifizethetik a kamatokat. Ha meg valami magas inflàciót csinàlnak vele megint, akkor azt az összes forintos befektetés megérzi. Max nem dobnak màr piacra több inflàciókövető papírt
ápr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
36%

Állampapírnak nincs (látható) hozama. S a rendelkezésedre álló tőke is roppant kicsi ehhez a típusú befektetéshez. 500M-1Mrd tőke környékén már akár jó is lehetne. Vagy akár 100M esetén is, olyan 5-10% erejéig.


Arany történelmi csúcs környékén mostanság nem jó opció. Ha leesne legalább 2000 dollárig, akkor lehetne gondolkozni rajta. (Az emelkedő trendet figyelembe véve, jelenleg 1480 USD környékén lenne a reális ára.) Daytrade-re, rövid swingre alkalmas a jelenlegi árszint is, befektetésre nem.


Részvények között mindig lehet és érdemes tallózni.


Ha pl. pénteken vettél teslát, s most eladod, kerestél ~15%-ot. 1 munkanap alatt... (A pénteken vett állampapírnak ez kétéves hozama...)


Kérdésedre válaszul (én mit csinálnék): én forex számlára tenném, s keresném a jó lehetőségeket (~4000 termék érhető el egy ilyen számlán) devizák, arany-, olaj- és részvény cfd-k között tallózgatva. Tudom, ez nem való mindenkinek, ám a kérdés egyik része az volt, én mit csinálnék. Én ezt.

ápr. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
23%
Bitcoin
ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
53%
fiatal vagy akkor nyelvtudás, ha más van akkor másik nyelv megtanulása, tanfolyam, stb. Hosszútávon többet érsz vele mind évenkénti 15%-al.
ápr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!