Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy kerültünk várólistára?...

Hogy kerültünk várólistára? Ilyenkor mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tavaly júniusban felvettünk egy fix személyi kölcsönt, 1.2 millió forintot. Havonta 20.000 forintot kell fizetnünk. A mai napon a férjem a Media Markt-ban szeretett volna áruhitelt felvenni, minden jól működött, a papírok is ki voltak töltve, a készülékek ki voltak választva, majd szólt az egyik ott dolgozó, hogy várólistán vagyunk... Eddig mindig rendesen fizetve volt, sőt, ők tartoznak nekünk egy havi pénzzel. Május 31-ig kellett volna jóváírniuk 1 havit, ez van írva a szerződésben, de amint kiderült múlt hónapban, ez nem így működik. Vagyis nekünk ugyanúgy fizetnünk kell, és majd valamikor ők visszaadják azt a pénzt... Már 2 hónapja arra várunk... Vissza a dologhoz, hogy kerülhettünk várólistára?! A Takarékszövetkezetnél vagyunk. Az előbb hívtam fel őket, leráztak, azt mondták intézkedjek majd pénteken, amikor a helyi Takarékszövetkezet nyitva lesz. Semmit nem mondott a nő, meg se nézte, le se szarta. Nem mondott semmit, hogy miért... Ez hogy van? Sík ideg vagyok, az biztos, hogy nem sokáig leszünk még Takarékszövetkezetesek...Ha valamit bővebben el kell magyarázzak, nyugodtan írjatok, és köszönöm a segítséget!

2020. júl. 6. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Khr listára???

Oda minden hitel rákerül.

2020. júl. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

"Vagyis nekünk ugyanúgy fizetnünk kell, és majd valamikor ők visszaadják azt a pénzt... Már 2 hónapja arra várunk..."


ha nem teljesen mindegy, hogy mikor adják vissza, akkor nem túl jó egy másik hitel (kivéve, ha mondjuk a kiválasztott készülékek, amiket írtál: hűtő, mosógép, mert tönkrement az előző. akkor sajnos muszáj)


én ilyenről még nem hallottam, hogy hitel-várólista. fura.

2020. júl. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xswerdy ***** válasza:
18%

mi az a várólista? Egy hitelnél? Repülőjegynél hallottam ilyet, akkor szállhatsz fel, ha valaki nem jelenik meg.


KHR listára gondolsz? oda minden hitel felkerül, de az nem akadálya az újabb hitelfelvételnek, ha nincs negativ infó. Persze az lehet, hogy egy újabb hitelre már nem találnak benneteket hitelképesnek. Esetleg úgy értették a várólistát, hogy akkor lesztek megint hitelképesek, ha a mostani hitelt kifizettétek? Furcsa, ha ezt várólistának hívják.


Ha egy havi törlesztőt idő előtt fizettetek, az se tudom, hogy hogy volt. Jellemzően a bank vonja a hitelt. Ha előtörleszteni akarsz, akkor be kell menni, szólni kell, nem egyszerűen utalni egy plusz havit. Ha nálatok is a bank vonja, akkor ha két levonás között beutaltál pluszban, azt nem tudom, hogy kezelik. Lehet, hogy tényleg eltart egy ideig, míg megkérdezik, hogy ez most mi. Így könnyen lehet, hogy a következő havit megint próbálják vonni.

2020. júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen KHR listára gondoltam. Mivel volt ez a moratórium, mi beszóltunk a bankba, hogy vonják le úgy, mint ahogy szokták. Mindig van bent pénz azon a számlán, ahonnan vonják minden 29-én, de múlthónapban 29-e után is rajta volt, szóval gondoltuk, hogy így írták jóvá azt az egy havit. Kiderült, hogy nem, mivel nekem a biztosításomat is onnan vonják, így nem maradt pénz azon a számlán. Vagyis először levonták a biztosításomat, utána nem maradt annyi pénz, amiből le tudták volna vonni a kölcsönt. Ezért nekünk be kellett tenni pénzt a számlára, majd elküldtek azzal, hogy mindenképpen jóváírják majd... Azóta telefonálgattam be a bankhoz, egyszer azt mondták, hogy várjuk meg június végét, mert sokaknak van ilyen problémájuk, mint nekünk, majd később azt mondják, hogy július végét várjuk meg... Szerintem azt a pénzt én már nem látom többé.

Ami pedig az áruhitelt illeti, ismerősöm azt mondta, hogy ha a meglévő hitelem 60%-át kifizettem akkor vehetem fel az áruhitelt. Lehet nem mindegyik banknál van így. Az üzletben a Budapest Bank intézte volna.

#Utolsó Köszi az infót, tényleg nem tudtám, hogy kerültünk oda. Lehet tényleg nem találtak bennünket hitelképesnek, bár ezt kétlem... Mindenesetre köszönöm mindkét választ!

2020. júl. 7. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!