Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP számlához hozzáférhetési...

OTP számlához hozzáférhetési meghatalmazás?

Figyelt kérdés

A bátyám nem túl régóta rokkant, (szellemileg ép), nem tudja elhagyni a lakását, az OTP-nél van számlája.

Eddig egyedül intézte az összes banki ügyét, személyesen a bankfiókban.

Most viszont probléma, hogy nem tud bemenni és pénzt felvenni, kártyája sincs.

A kérdésem: ha ad meghatalmazást, azt elég bevinni a bankba, hogy én is hozzáférhessek a számlához?

Ha igen, akkor igényelhetek a nevében kártyát (esetleg társkártyát is?


Ha nem megoldható ilyen módon, akkor mit lehet tenni ebben az esetben, mert így a bankban van pénze, közben meg éhenhal, mert nem tud ennivalót fizetni magának.


Elöre köszönöm a segítö válaszokat.



2020. júl. 21. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, hogy hogy működik de szerintem a meghatalmazás nem mindenre tér ki.


Ő nevében megcsináltatni bármit szerintem nem lehet.

Max ha te csinaltatsz egy számlát és hozzá veszed őt mint társ. 🤔


Egyébként meg próbálhatjátok azt, hogy kértek vissza hívást a weboldalon és akkor ott tudnak tanácsot adni, miután beazonositották az ügyfelet, csak neki fognak konkrét infót adni. Így otthon is meg lehet érdeklődni.

Remélem azért vki konkrétabb választ tud majd adni. :/

2020. júl. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

A fö gond, hogy ö csak személyes kontaktust hajlandó tartani, sem telefon, sem internet nem jöhet szóba számára - ez igencsak megnehezíti a dolgot.

Abba sem egyezne bele, hogy az én számlámra kerüljön a nyugdíja, mert akkor az nem az övé - elég bogaras szegény.

2020. júl. 24. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor elég nehéz eset, viszont esetleg általános infót kerhetsz te a bankból. Mit tudnál tenni vagy milyen lehetőségek vannak. Nem mondom h meghatalmazás nem működhet de én úgy tudom nem mindenre lehet használni.


Mondd meg neki, hogy így nem tudsz segíteni, mert ezek a lehetőségek vannak (telefon, email, visszahívás kérés vagy személyes)

2020. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszi a segítséget, valószínüleg tényleg ott a legjobb utána kérdezni!
2020. júl. 25. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!