Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Régi kártya automatikusan...

Régi kártya automatikusan lejár vagy le is tilthatom?

Figyelt kérdés
Megjött a cserekártyám, OTP bank. bementem aktiváltatni, ott azt mondták a régi kártyám e hónap végéig még aktív utánna lejár. Ma már az új kártyával fizettem. Nme fog abank ezért dupla havidíjat felszámolni? Netbankon még a régi kártyára is azt írja hogy aktív? Érdemes letiltanom, vagy automatikusan lejár majd?

2020. júl. 30. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
A bankban hülyeséget mondtak. Amint aktiválod az újat, a régi inaktiválódik. Ha jól megnézed, a kártyák száma azonos, csak a lejárat és a cvc kód más. Két kártya azonos számmal nem létezhet.
2020. júl. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kártyán található számra gondolsz? Amit internet közben is meg kell adni vásárláskor? nem azonos a 2 szám.
2020. júl. 30. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:

ha letiltod idő előtt, az bizony pénzbe fog kerülni.


Egyszerűbb ha apró darabokra szétvágod.

2020. júl. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azonos a két szám, de a régit 1-jén már nem fogod tudni használni, nem kell letiltani. A díjat már felszámolta a bank, mikor legyártotta a kártyát, mindegy, mikor kezded használni.
2020. júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha nem tiltom le nem csinálok semmit? Ma is az Új kártyával vásároltam, a régi az a polcon pihen. Inaktív lesz valamikor?
2020. júl. 30. 19:34
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es köszi a választ. Igen, és is néztem hogy azonos lenne a kártyaszám, mert nem az. :) Ha csak a válaszoló nem a számlaszámra gondolt, de az nyilván nem változik. :)
2020. júl. 30. 19:36
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, ahogy lejár, inaktív lesz.
2020. júl. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 te se mondj hülyeséget, az új kártya száma nem lesz azonos. Eddig sem csak hülyeségből kellett végigzongoráznom új kártya megérkezésekor a különféle weboldalakon a kártyaszám módosítást.
2020. júl. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
így átgondolva, a Bank csak tudja mit mond, biztos nem hülyeséget mondott. Inkább az 1-es mondott egy nagy sületlenségű hülyeséget. Azonos kártyaszám??? Jó tudni.
2020. júl. 31. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!