Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyetemistaként kötelező...

Egyetemistaként kötelező saját bankszámlával rendelkeznem, vagy használhatom pl. anyukámét helyette?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ösztöndíj meg hasonlók számlára érkeznek, de nem akarok még havi 500 forint számlavezetést se fizetni (már 26 vagyok, szóval nekem nincs már junior meg hasonlók) és anyukám számlájáról intézném a sulis dolgaimat. Ez így szerintetek működhet? Megadhatom Neptunon egyáltalán családtag számláját?

2020. aug. 1. 12:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
2020. aug. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
97%

#9 Hát igen, mert a bank teljesen ingyen működik ám, semmi költsége nincs az utalásaidnak, az eszközök, ingatlanok fenntartásának, a dolgozók kifizetésének.

Az ilyen emberektől szoktam megkérdezni, hogy te ingyen dolgozol? Mert akkor te is megcsinálhatnád nekem a csoportos utalást, köszi.

Lehet arról elmélkedni, hogy óriási haszonnal végzik el ezt, de az nagyon nagy hülyeség, hogy ingyen vársz el bármit is.

2020. aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
21%
Alapból nem adhatod meg más bankszámla számát. Nem fognak kiutalni ösztöndíjat, de komolyan... ezen problémázni ennyi idősen... komoly tényleg. És akkor te mindenhol kp-hol? És mondjuk az étteremben adsz borravalót? Mert ha kártyával fizetnél ezt megusznád. És ott a számlavezetési dijad, ennyi. Azt se értem mondjuk, eddig hogy éltél nélküle.
2020. aug. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

És mondjuk az étteremben adsz borravalót? Mert ha kártyával fizetnél ezt megusznád"



Kártyával is lehet borravalót fizetni, de készpénzzel sem kötelező. Mindkét esetben ha akarsz adsz, ha nem akarsz akkor nem kell.

2020. aug. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
25%

JAJJ NE,NINCS BANKSZÁMLÁJA,HOGX TUDOTT EDDIG ÉLNI???

Mert évekkel ezelőtt hogy éltek nélküle az emberek, galambokhoz kötözték a tízezreseket?

2020. aug. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
93%

Évekkel ezelött az embereknek nem volt internet, hoyg éltek azelött?


Söt régebben nem volt autó, vonat, mosógép, telefon - akkor a te logikád szerint ma sem kell?


MA más MINDENHOL elvárják, hogy egy FELNÖTTNEK legyen bankszámlája! Egyszerüen a mai korban kell élni, és nem aközépkorra hivatkozni, hogy akkor is megéltek az emberek valahogy, föleg olyantól nem jogos, aki azért használja a mai korban megszokott eszközöket - pl számítógép/telefon - meg még sok más is..

2020. aug. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Ezek a dolgok azért vannak, hogy Megkönnyítsék az emberek életét, nem arra, hogy Helyettesítsék azt.

Ennyi logikával, ha jópár háznál van bejárónő, akkor másnak is Kell, mert van (mint a telefon,mosógép,stb) ?

2020. aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
93%

A bankszámla is megkönnyíti az emberek életét és NEM helyettesíti azt.

Márcsak azért is, mert a normális munkahelyek is megkövetelik a bankszámlát, az egyetemek is, és ma ez a standard.

2020. aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Végül lett új, olcsóbb bankszámlám, meglepődtem, hogy ez a kérdés ennyi indulatot vált ki.


Én csak annyit fűznék hozzá, azzal semmi gond nincs szerintem, ha valaki a saját körülményei miatt megkerülhetetlennek tart egy bankszámlát (offtopic: bár ne létezne készpénz már és nem lenne talán ennyi adócsaló sem!), viszont igenis ahány ember, annyiféle élethelyzet, nagyon károsnak érzem, ha valaki démonizálva van azért, mert a saját speciális élethelyzete miatt mondjuk pár évre szünetelteti vagy megszünteti a számláját. Főleg, ha korábban túlárazott szerződése volt.


Én attól félek kicsit, hogy egyesek azért érvelnek mellette, mert ma ez az elvárás meg a más szemében a normális. Helyesebb, ha magunk miatt hozunk meg bármilyen pénzügyi döntést, így gondolom.


A legismertebb kereskedelmi bankban pl. mikor anyukám szüntette meg egy ottani számláját rendesen cirkuszt rendeztek, hogy ezt hogy gondolja és miért tenne ilyet. :,D Ugyanígy, mikor egy rossz döntésből felvett személyi kölcsönét nagy nehezen visszafizette, lesajnálóan beszéltek vele, hogy miért nem csap le egy újabb szuper ajánlatra, hiszen ők ,,szívesen segítenek", mondanom sem kell, hogy rendszeresen keresik értékesítők telefonon a szuper 10% fölötti thm-es ajánlataikkal, na mindegy, nagyon elkanyarodtam. Lázítani sem akarok a bankok ellen, mert amennyire nagy szemetek, annyira jó társak is tudnak lenni, kicsit az egyéntől is függ, hogy mit hoz ki a bankjából.


Egyébként nyitottam újat végül második évtől évi 3000 forintos fenntartási költséggel, ezt én is korrekt árnak tartom.


És elnézést, ha valakinek felvittem a vérnyomását, nem állt szándékomban! : D

2020. aug. 26. 14:17
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"A legismertebb kereskedelmi bankban pl. mikor anyukám szüntette meg egy ottani számláját rendesen cirkuszt rendeztek, hogy ezt hogy gondolja és miért tenne ilyet."


Fura, nekem szó nélkül, azonnal zártak, én is otthagytam őket. Amúgy diák számlájuk nem rossz, csak ott kell tudni hagyni őket a diák évek után.

2020. aug. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!