Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Saját tulajdonú vállalkozásban...

Saját tulajdonú vállalkozásban, de alkalmazottként foglalkoztatva kaphatok lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Ilyenkor milyen réginek kell lennie a cégnek minimum?


Vagy egyszerűen az alkalmazozttként kapott jövedelmem számít?



2020. aug. 4. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha vállalkozó vagy akkor valahol egy lezárt üzleti évnek kell meglennie. Valahol ha jól tudom 3évet is kerhetnek, mert a legnagyobb kockázat a bank számára a vállalkozás.
2020. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ha ráíratnám a KFT-t apám nevére?


Akkor hivatalosan csak alkalmazott lennék, nem?

2020. aug. 4. 18:35
 3/6 xswerdy ***** válasza:
itt most nem e.v-ről van szó, hanem mondjuk egy kft-ről, ahol a kérdező tulajdonos és alkalmazott is egyben. Ilyenkor alapvetően alkalmazottként vizsgálják a hitelképességedet. Az osztalék jövedelem figyelembe vétele már bankonként eltérő. Abból lehet gond, hogy te magad írod alá a jövedelem-igazolást, nem minden bank szereti. Érdemes független hitelközvetítővel beszélni, ő szerencsés esetben képben van a különböző bankok szabályait illetően.
2020. aug. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos de mivel rokoni kapcsolat áll köztetek, így talán a munkaltatói igazolás szükséges azon viszont részletesen le kell írni, hogy mióta állsz munkaviszonyban, mennyi a kereseted stb. Bankonként változik a formanyomtatvány hozzá. Mivel rokon a munkáltatód kb bármit ráírhatna... Ezért lehetséges, hogy akár NAV által kiállított jövedelem igazolást is kérhet, hogy valóban annyira vagy bejelentve. De ezek nem biztosak csak én ezt így tudom.


De most neked vállakozasod van vagy alkalmazotti munkaviszony?

2020. aug. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát hivatalosan úgy akarom, hogy fizetést kapnék a cégtől.


De a cég hivatalosan egy kft, amiben én dolgozom. Így alkalmazott lennék, ha kérdik.

2020. aug. 4. 19:06
 6/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb bank NAV jövdelem igazolást kér, ha olyan cégben alkalmazott a hiteligénylő, ami részben, vagy egészben az övé, vagy közeli hozzátartozója tulajdona, tehát nincs sok értelme átíratni a céget apukádra. Legalább egy lezárt üzleti évre van szükség, de van bank, ahol 2 év a minimum elvárás.

Az sem mindegy, hogy a béred utalással kapod, vagy KP. Az MKB-ban pl előny, ha utalásos a bér. OTP-ben nem probléma, ha közeli hozzátartozóé a munkálatató, legtöbbször elég csak a banki formanyomtatványos munkáltatói igazolás, de kérhet a bíráló ott is NAV jövedelem igazolást. OTP-ben is előny, ha a bér utalással érkezik legalább 6 hónapja.

2020. aug. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!