Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit gondoltok a MÁP+ és a...

Mit gondoltok a MÁP+ és a jelenlegi gazdasági helyzet kapcsolatáról?

Figyelt kérdés

Előfordulhat, hogy kerül olyan helyzetbe mostanában az ország, hogy korlátozzák a MÁP+ visszaváltását?


Egy lakásnyi pénzem van MÁP+ban, egy éven belül szeretném kivenni és lakást vásárolni belőle.


2020. aug. 8. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen előfordulHAT. Az más kérdés, hogy az égvilágon semmilyen jel nincs ami erre utalna, a gazdaság egyáltalán nem olyan állapotban van ami alapján ezt feltételeznünk kellene.


Ha valami hirtelen romlás lenne akkor is valószínűleg az állampapírok lennének az utolsók amihez az állam nyúl vagy amire korlátozásokat vezet be. Sokkal egyszerűbb mindent elinflálni (mint ahogy most is történik) vagy új adókat bevezetni / a régieket emelni.


Úgyhogy szerintem nyugodtan maradhat ott. (nekem is van az államkincstárban egy valag pénzem)

2020. aug. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Az LTP korlátozásnak se volt semmi jele előre. Egy ilyen korlátozász gond nélkül keresztülvihetik pillanatok alatt.


De a MÁP+nál kamatfizetéskor garantált a visszaválthatóság. Szóval legrosszabb esetben 1 éven belül hozzájuthatsz a pénzedhez.

Csak az ezen kívüli 0,25%-os visszaváltást korlátozhatják. És ott is az a valószínű, hogy inkább csak drágítani fogják, ha hozzányúlnak, nem teljesen megszüntetni.

2020. aug. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2: Köszi, ezek szerint nem olvastam el elég figyelmesen a tájékoztatót. Természetesen az már megfelel, ha a kamatfizetéskor idején egy esetleges korlátozás ellenére is visszaváltható.


Azt hittem, az állam hozhat olyan döntést, hogy kényes gazdasági szituációban a teljes öt évre felfüggesztheti a visszaváltási lehetőséget.

2020. aug. 8. 14:10
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Hozhat ilyen döntést. Elvégre 10 évvel ezelőtt a magánnyugdíjpénztárakban lévő pénzeket vonták be - jóváírást azóta sem látott senki. Lett az esetnek bármiféle következménye?


Ettől függetlenül a jelenlegi 4%-os infláció mellett a Magyar Állam nincs olyan kényszerhelyzetben, hogy ilyen drasztikus lépést kelljen megtennie.

2020. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A visszaváltás az a nyilvános ajánlattételben garantált, nem fog olyat hozni, hogy azt megszünteti.

A bármikor 0,25% levonással visszaválthatóság foroghat max veszélyben.


Akinek volt folyamatban LTP-je attól se vették el az állami jóváírást, akkor se ha még 5-8 évig fut az LTP-je. Csak azoktól, amiket a törvényváltozás után kötöttek.

2020. aug. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező szerintem emiatt nem kell aggódnod. Elviekben persze előfordulhat, a gyakorlatban kb semmi esély rá. Ahhoz egy államcsőd kellene, vagy valami nagyon durva hirtelen változás. De jól írta itt valaki, még egy nagyobb válság esetén is inkább a forint elinflálásával próbálkoznának, ehhez csak legvégső esetben nyúlnának.
2020. aug. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom. LTP megszüntetésekor is a bentlévő megtakarítások és kamatozásuk megmaradt. Max. államcsőd esetén kell félned, de annak esélye közelít a nullához.
2020. szept. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán miért hasonlítjuk az állampapírt, ami egy államnak adott kölcsön, a lakástakarékpénztárhoz, amihez az állam csak egy támogatást adott? A magánnyugdíjpénztár is egy teljesen más téma, ráadásul ott elég sok félreértés van azzal kapcsolatban, hogy állam mit nyúlt be. Nem értem, miért kell ezeket minden egyes állampapírról szóló kérdésnél felhozni.
2020. szept. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!