Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebben a szituációban van...

Ebben a szituációban van esélyem ingatlanhitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom mik a valós elvárások, mert azzal már van tapasztalatom, hogy sikeres előzetes elbírálás után a bankban még egy erősen megcsorbított kérelmet is elutasítottak (megnövelt futamidő, csökkentett összeg). Bár az szabad felhasználású lett volna. Szóval ha valaki VALÓS elvárásokat figyelembe véve tudna válaszolni, azt nagyon megköszönném.


Nem tudom ezek közül mi lehet fontos infó és mi nem, leírom amit annak gondolok. Tehát a helyzet az, hogy alapvetően jól keresek, de bejelentve csak a szakmunkás bérminimumra vagyok, nyilván ők kizárólag ezzel foglalkoznak. 4 éve dolgozok a jelenlegi munkahelyemen (ami mellesleg az első), végig bejelentve, tehát abba nem köthetnek bele, hogy ne lennék stabil megbízható munkavállaló. A munkahely is stabil, szektoron belül az egyik legrangosabb országos szinten, a tulaj több kiemelkedően teljesítő, országos érdekeltségű céget is futtat már vagy 25 éve, mind stabilan növekedik és fejlődik. Viszont egyedülálló vagyok, nincs gyerek, nincs semmilyen szociális akármim, ami előnyt jelenthetne. Egyetlen valós értéknek nevezhető tulajdonom az autóm, bár közelében sincs az értéke egy ingatlannak. Egyedülállóként kezest sem igazán tudok felmutatni, bár családtagot lehet be tudnék vonni, aki szintén sok éve dolgozik a munkahelyén, emellett van magánvállalkozása is, bár jelenleg nullát termel, mert friss.


Vidéken néznék amúgy házat, azon belül is valami olcsóbbat, mert szeretném, ha lenne lehetőségem saját magam rendbe szedni, kialakítani, stb, tehát talán 15 millióban meg is állna a kért összeg, 30 évre csak hogy ennyivel is növeljük az esélyt, havi 100 ezres törlesztőt rebesget az online kalkulátor.


És még egy kérdés: OTP-nél vagyok, itt történt az elején említett elutasított személyi kölcsön is kb. 2 éve. Azóta hallottam többektől is, hogy rohadék banda és más bankok sokkal lazábban bírálják a kérelmeket, nagyobb eséllyel adják meg. Ebben van igazság? Megérné váltani?


máj. 17. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Felesleges volt ezt az esti mesét leírnod.


Annyit kellett volna írnod, hogy nincs önerőd és minimálbért keresel, kapsz-e hitelt.



Kedvencem a stabil munkahely.

máj. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Reméltem, hogy olyan is ír, aki nem fogyatékos.


1. A stabil munkahely nem tudom miért probléma, nézik azt is.


2. Nem minimálbért keresek.


3. Önerőről egy szót sem írtam, egy szóval sem mondtam, hogy nincs.


Nem is tudom, hogy mi a f*szért próbálkozok én még mindig ezen az oldalon. Nyilván én vagyok a hibás, hogy képtelen vagyok megtanulni, hogy itt értelmes választ nem lehet várni.

máj. 18. 04:18
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

"alapvetően jól keresek, de bejelentve csak a szakmunkás bérminimumra vagyok, nyilván ők kizárólag ezzel"


ezzel szemben

". Nem minimálbért keresek." (Súgok, a fekete pénz nem számít!)

Szerinted a hitelkérelemnél mit vettek figyelembe?

lol


Ezt a kérdést el fogom menteni, elrettentő példának.


Ja, mindenki hülye, csak te vagy villamos.

máj. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem is erről beszéltem. Ezt én magam is írtam, hogy nyilvánvalóan csak a bejelentett érdeklik őket. De bejelentve sem minimálbérre vagyok. Tanulj meg olvasni.
máj. 18. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!