Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes erre diákhitelt felvenni?

Érdemes erre diákhitelt felvenni?

Figyelt kérdés

PhD hallgató leszek, pszichológián végeztem, viszont nyilván szeretnék szakképzettséget is szerezni a jövőben a doktori cím mellett. Az a helyzet, hogy a pszichológusok továbbképzése több milliós tétel (igaz nem egyben kell kifizetni), szóval én arra gondoltam, hogy diákhitelt szeretnék felvenni a képzésem alatt arra, hogy ezeket a költségeket fedezzem belőle majd. Ennek oka, hogy a diákhitel törlesztőrészlete még mindig kevesebb lesz, mint amennyit nekem havonta félre kéne tennem ahhoz, hogy ezeket a képzéseket, önismereti tréningeket ki tudjam fizetni. A PhD ösztöndíj nem egy nagy összeg (140 majd 180 ezer ft), így abból félretenni 60-70 ezer ft-os albérletárak mellett nehéz lesz.


És ha el is végzem a PhD-t és mondjuk kutatás helyett gyakorlatban helyezkednék el (szakképzést csak munka mellett lehet végezni), nos akkor se fizetnek sokkal többet, mert az állami szférában lévő pszichológusok is kb. Annyit keresnek, mint a PhD hallgatók. Úgyhogy mindezt könnyebb lenne diákhitelből állni, mert (kövezzen meg, aki akar) de nem akarok 30 éves koromig úgy élni, hogy egy nyaralásra elegendő összeget sem tudok félretenni, mert minden a képzéseimre, jogsi megszerzésére stb. menne el.


A diákhitelnél kedvezőbb hitel egyébként nincs, én nem félek, hogy nem lesz miből visszafizetni, mert pszichológusként el lehet helyezkedni.


Szülők nem tudnak támogatni, de nem is fogadnám el, az az összeg, amit most kapok majd bőven elég az alapokra, de másra nyilván nem. Ezért hasznos a diákhitel.


Amúgy nő vagyok, szóval ha a magánéleti tervem is sikerül és lesz 2 gyerekem még időben, akkor el is engednek valamennyit a hiteltartozásból, de mivel ez nemcsak rajtam múlik, nyilván nem ennek tudatában vágok neki, hanem mert tényleg nem szeretném minden hónapban kicentizni a költségeim.



2020. aug. 13. 17:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Stréber
2020. aug. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
11-es ettől most jobban érzed magad? :) Mert akkor egészségedre! üdv: egy pszichológus
2020. aug. 14. 22:35
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez, de szerencsére mesterszakon összejött egy OTDK I. hely, és azóta sikerült 2 ÚNKP, már épp a 3. pályázati eredményemet várom, viszont a PhD második felén már egyáltalán nem számítanak ezek, csak a publikációk, ilyesmi. Én természettudományi karon vagyok, itt könnyű izgalmas témát találni.


Hát igen, gyorsan jön - gyorsan megy ez az 1millió is, de azért jó, ha van. Pályázni érdemes mindig, vagy legalábbis minden évben elolvasni a pontrendszert, évente változtatnak valamit. :) Most is totál értelmezhetetlen, de próba szerencse.

2020. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Akkor te nagyobb stréber vagy
2020. aug. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#14 igen, az vagyok, tudod, "Nerd is the new cool!"
2020. aug. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nos, én elrontottam azzal, hogy eszembe se jutott; hogy ekkora ösztöndíjakat lehet nyerni, úgyhogy nem vettem részt mindenféle versenyen eddig, csak OTDK-n meg 2 kisebb konferencián voltam (ami elég volt a PhD-felvételin). A barátaim nem foglalkoztak ilyen dolgokkal, én nem meg nem tudtam a lehetőségekről. Most már más közegben vagyok, és abszolút azt érzem itt én vagyok a lusta, kaptam is érte kritikát. Nem készültem kutatói pályára, mindenki tudja, hogy nem vagyok ilyen lelkület, de nem szeretnék olyanok véleményére adni, akikkel a koronavírus óta nem beszélek. Sajnos rá kellett jönnöm, hogy az ilyen emberek nem igazi barátok és nem is értékelnek. De szerencsére én is találtam 2-4 olyan barátot, akikre jóban-rosszban számíthatok. :) Csak ezek a kapcsolatok számítanínak.


Bocsánat hogy itt ömlengek. XD

2020. aug. 15. 09:59
 17/17 A kérdező kommentje:
A sikereidhez pedig gratulálok! :) csak így tovább!
2020. aug. 15. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!