Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál van bankszámlát...

Melyik banknál van bankszámlátok? Melyik bankot tartjátok a legjobbnak?

Figyelt kérdés
Nekem az OTP-nél van Junior számlám kb 10 éves korom óta (most leszek 24), és gondolkodom a váltáson (a Gránit tűnik a legszimpatikusabbnak).

2020. aug. 16. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
De miért váltasz? Mi az oka?
2020. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyrészt az életkoromból adódóan hamarosan megszűnik nekem a Junior csomag, illetve végeztem az egyetemmel, már rendesen dolgozom (nem diákként), így magasabb a jövedelmem (~ nettó 370), és nagyon szimpatikus a Gránit Banknál a Bajnok Plusz csomag (fix 990 Ft havidíj, utalásért és csoportos beszedésért nem számolnak fel plusz díjat), mellé platinum MC kártyát választanék.
2020. aug. 16. 14:42
 3/12 anonim ***** válasza:
De az OTP-nek van olyan felnőtt számla csomagja ami teljesen ingyenes, csak menjen rá pénz. Nekem is az van. Szóval nincs számla vezetés. Utalás az pénz bár én nem utalok semmit.
2020. aug. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem az elsődleges számlám OTP, a másodlagos Gránit. Az eredeti célom az lett volna, hogy az OTP-től megszabaduljak. Sajnos rájöttem, hogy nem tudok, mindenképp szükséges egy "valódi nagybanknál" lévő számla.

A Gránit Bank esetében nagyon jó, hogy nagyon kedvezőek a díjak, valamint az ügyfélszolgálat kíváló. A VideóBank egy nagyon szuper szolgáltatás, sajnálom, hogy nem sok másik banknál van.

A személyes ügyintézés alapvetően nem hiányzik, de sajnos készpénzt kizárólag a központi fiókban (Lechner Ödön fasor) lehet befizetni. Nekem ez az egyik legnagyobb problémám velük. A másik, hogy eléggé gyatra az informatikai hátterük. 2 hete volt egy 3 napos kiesés a netbanknál és a mobilbanknál. A számlavezető rendszerüket és a netbankjukat a Takinfo üzemelteti, tehát az a cég, amelyik az egykori takarékszövetkezeteknek és a Takarékbanknak is. Az asztali netbank eléggé elavult, a bankkártyára vonatkozó opciók egy az egyben hiányoznak belőle. A mobilbank egész jó, azonban az NFC fizetés néha érdekesen működik.

Másodlagos számlának szerintem tökéletes, egyéni vállalkozásomhoz a Gránit számlámat fogom használni, illetve az utasbiztosítás és az extrák miatt fogok Platinum kártyát igényelni.

Erősen gondolkodom azon, hogy a K&H-nál nyitok egy számlát az OTP kiváltására. Ismerősöktől szinte csak jót hallottam róluk.

2020. aug. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az OTP mint a legnagyobb mamut és a Gránit mint nagyon kicsi és hálózat nélküli bankocska között azért még sok versenyző van a mezőnyben.


Egyébként pedig www.bankracio.hu vagy www.bankmonitor.hu

Személyre szabottan tudtok magatoknak számlacsomagot választani. Magatoknak tudjátok beállítani a bankolási szokásaitokat és úgy kiadja a legolcsóbbakat. Ami persze nem biztos hogy szolgáltatásban is a legjobb.

2020. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Nekem van több banknál is számlám, köztük a Gránitnál is. A Gránit mobilbankja szerintem elég hulladék, de az összeségében jó bank, tudom ajánlani én is. A Platunim kártya pedig kimagaslóan jó ár/érték arányban, különösen ha sokat utazol.
2020. aug. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Erste és Sberbank

Mind a kettőnél ügyfél vagyok és panaszom semmi.


De újra azt mondom amit tegnap is írtam, kalkulátorokkal te válaszd ki.

2020. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Igen, a Gránit netbankja elég régimódinak néz ki, de legalább működik. OTP-nél fél perceket tölt minden egyes oldal, hogy egy faék egyszerűségű form-ot mutasson. Inkább a Gránit, mint az OTP netbankja...


Nekem 10 éve van OTP, eddig egyszer jártam bent a bankban, mikor megnyitottam a számlát. A Gránit Bajnok tetszett, így váltottam. "Kis" bank, viszont az ügyfélszolgálata remek, és az szerintem fontosabb mint a nagy név. Telefont gyorsan felveszik, lehet videotelefonálni is. Legutóbb pl. duplán terhelték meg a kártyám egy boltban, ők feltették a kezüket hogy az egyik elutasításra került, míg a másik nem. A netbankban pedgi mindkét terhelés ott volt. Írtam nekik online üzenetet hogy mi történt, másnapra törölték a téves terhelést.

2020. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Gránit hátránya, hogy csak egy központi fiókjuk van Pesten. Szóval ha valami oknál fogva bejárkálsz a bankba (egyedül készpénz befizetésre tudok itt gondolni), akkor az nem valami kényelmes.
2020. aug. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8: Nekem is volt ilyen, hogy a futár ócska Telenor SIM-es terminálja miatt az egyik tranzakció félig sikerült, de nem oldódott fel a zárolás. Betelefonáltam VideóBankon, feloldották a zárolást, majd 20 percen belül újra elérhető volt az összeg.
2020. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!