Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek megeri felvenni a...

Szerintetek megeri felvenni a diakhitel pluszt az esetemben?

Figyelt kérdés
Most fogok allamvizsgazni, szeretnek autot venni hogy bejarhassak dolgozni illetve az msc-t is masik intezmenyben kezdem el, oda is el kell jutnom valamivel. A penzem nagyjabol megvan de erosen gondolkodom a diakhitel pluszon, 500000Ft es teljesen kamatmentes, vagyis ezzel hosszutavon se lehet megszivni, barmi tortenik a gazdasaggal ilyen idokben? Erre a valsag vagy barmi mas lehet hatassal? Nem tartoztam meg soha senkinek, igy ha elkezdek dolgozni akkor a terveim szerint par honap alatt rendeznem a tartozast, nem huznam 2 evig (azt hiszem az az alapveto mikor havonta alig fizetsz vissza valamennyit), de most viszont tenyleg jol jonne. Illetve tudtommal akarmikor el lehet kezdeni visszafizetni, vagyis ha pl nem hasznalom fel az egesz osszeget akkor vissza is tudnek torleszteni belole, mondjuk ha maradna 150k akkor azt vissza is fizethetem hogy annyival kevesebb legyen? Sajnos nem tudom meg szuksegem van-e mindre, klletve hogy igy mukodik-e az egesz, vagy rosszul latom a dolgokat. Koszonom a segitseget!
2020. aug. 17. 19:17
 1/1 Trevor. ***** válasza:

Az autó fenntartása nem olcsó dolog, főleg ha új kocsiról van szó (benzin, kötelező gépjármű-biztosítás, esetleges szerviz vagy gyorshajtási bírság stb.).


A leendő munkahelyed és az intézmény, ahol végezni fogod a mestert, mennyire van messze egymástól? Tömegközlekedés nem megoldható? Esetleg az egyetem/melóhely közelében kolesz vagy albérlet?


A diákhitelt az állam adja, így viszonylag alacsony a kockázat, egyedül az államcsőd az, ami biztosan probléma lenne.


Gondold át a dolgokat, de a diákhitel plusz jelenleg az egyik, ha nem a legjobb elérhető hitelkonstrukció, én is tervezem megigényelni (igaz, nekem állampapírra kell :D).

2020. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!