Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitellel kapcsolatos...

Diákhitellel kapcsolatos segítség?

Figyelt kérdés

Aug 23-ig kell befizetni az első önköltség részletet az egyetemen.

Már volt diákhitelem, csak szünetelt eddig,most újra abból fizetném.

Átallítottam,újra igényeltem,de még mindif azt írja a diákhitel direkten,hogy folyósítás szünetel.

A neptunban hozzárendeltem már az önkötlséghez,ott azt írja egyeztetés.

És ugye most vasárnapig kell az első részlet...:/

Szerintetek valami nem oké?



2020. aug. 17. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Diákhitel 2-őd volt? Mert az kell hozzá. Ha 1 volt, azt hiába rendeled hozzá, nem lesz semmi, mert az a szabadfelhasználású, ha azt újraindítod, neked fognak utalni. Ha 2 volt, akkor nincs semmi baj, a suli tudni fogja, hogy DH-t igényelsz és nem hajtja be rajtad, de a Direktben a folyósítást újra kell indítani és az összeget be kell állítani. Maximum a tandíj összege lehet, de kevesebbet is állíthatsz, ha csak egy részét akarod hitelből fedezni, a maradékot pedig a sulinak kell kifizetned.
2020. aug. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, meg persze ha új suli/szak, át kell írnod a képzési adatokat is a Direktben.
2020. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen,van kötött szerződésem,megvannak a suli adatai,újraindítottam,de semmi sem történt,ugyanúgy folyósítás szünetelt-et ír.
2020. aug. 17. 20:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert az első folyósítás október 15-én lesz, ilyenkor nem frissülnek az adatok. Bizonyos egyetemeknek be kell adni egy kérvényt, hogy halasszák a fizetési határidőt eddigre, mivel DH2-ből fizetnéd az önköltséget.
2020. aug. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!