Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel törlesztéssel...

Diákhitel törlesztéssel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

február 8-án kaptam diplomát. az összegeket így vettem fel:

1. félév: 100.000

2. félév: 200.000

3. félév: 200.000

4. félév: 200.000

5. félév: 200.000

6. félév: 200.000

7. félév: 200.000


Vagyis 1.300.000Ft-ot vettem fel. Most február 1-től dolgozom (bár tudom, ez a mostani törlesztőmet nem befolyásolja, majd csak a 2 évvel ezutánit) 68.200Ft-ért.

A kérdésem, hogy ha február 8-cal végeztem, mikor kell elkezdenem a törlesztést? Van ahol 3, van, ahol 4 hónapot látok. És mennyi t kell fizetni?

Melyik évi minimálbér hány %-át?


Kiszámolná nekem valaki?

Valamint azt hol tudom megnézni, kiszámolni, hogy összesen, ha mindig a minimumot fizetném (nem így tervezem), akkor mikorra sikerülne kifizetni, és összesen mennyi lesz a vége?


Köszi előre is


2013. ápr. 27. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi a minimum fizethető havi részlet (kb 6-7000Ft), de azt tudom, hogy kifejezetten rosszul jársz, ha nem vállalsz többet az alábbiak miatt:


Jelenleg a tartozásod kb 1,5 millió Ft, mert az elmúlt évek alatt tőkésítették a meg nem fizetett kamatokat.


A diákhitel éves kamata most 7,75%, tehát évente 112.500Ft, ami azt jelenti, ha havonta nem fizetsz többet, mint 9.375Ft, a tartozásod semmit nem fog fogyni, sőt minden évben nőni fog.

2013. ápr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első jól mondja, kb. 6000 ft-ot mindenképp vonni fognak.


Ha mindig a minimumot fizeted, akkor soha nem lesz kifizetve.


Viszont a jó hír, hogy a nyugdíjkorhatár elérésekor a hitel automatikusan eltörlődik. Magyarul ha tudod vállalni hogy egész életedben fizeted a havi minimumdíjat, akkor a tartozásod bőven tízmillió lesz mire nyugdíjba mész, de nem hajthatják be.

2013. ápr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már ha nem találsz inkább egy minimum 200-300 ezres fizetést adó állást.
2013. ápr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

igazából mindenképp tervezek majd többet fizetni, plusz ki is mennénk külföldre, így biztosan ki fogom fizetni előbb, csak most még számítana, hogy mennyit kell fizetni.


meg kíváncsi voltam, hogy mégis mennyire "kedvező", mert ugye annak hirdetik...

2013. ápr. 27. 17:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedvező, ha a hagyományos szabadfelhasználású személyi kölcsönökhöz hasonlítjuk bankoknál (mostanában 20-30% kamat). Kedvező, ha azt nézzük hogy plusz forráshoz juthatsz a tanulmányaid alatt, amit szabadon felhasználhatsz egyéb tanulmányokra. Pl. nyelvvizsgákat, nyelvtanfolyamokat fizethetsz belőle, csinálhatsz mellette OKJ-kat (igen, egyetem vagy főiskola mellett) vagy egyéb tanfolyamokat. Én 1,4 millát vettem fel ilyen célokra belőle.


Szóval ez egy befektetés volt a hatalmas fizetés felé. De persze az is érthető, ha neked mondjuk havi megélhetésre kellett a pénz, mert különben nem jöttél volna ki a kajából, lakhatásból és utazásból nélküle. De látod, erre is ez a legkedvezőbb, ami van.

2013. ápr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!