Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csináljak, ha kifizettem...

Mit csináljak, ha kifizettem valamit de akinek fizettem azt állítja, hogy nem kapta meg?

Figyelt kérdés

Az lenne a baj hogy a múlt héten fiamnak vettem 4000 forintért neten matricákat egy srác árulta.

Állítása szerint nem kapta meg a pénzt én kétszer voltam bankomban, ahol egyértelműen megmondtak a tranzakció megtörtént.


Tudok valamit tenni vagy ez veszett ügy?



2020. aug. 18. 03:13
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Mutasson a srác képernyőfotót a bankszámláján belül a beérkező utalásokról.
2020. aug. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod igazolni, hogy oda utalták, ahova ő kérte, akkor nincs mitől tartanod.
2020. aug. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Kérsz a banktól az utalásról egy igazolást vagy netbankból kifotózod és elküldöd. Kérd meg erre őt is. Az is lehet hogy félrement a pénz mert el lett írva a bankszámlaszám, de élő helyre ment (ha nem jó a szám, akkor visszajön a pénz van hogy aznap).
2020. aug. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Én tisztáznám még egyszer a bankszámlaszámot és a nevet, kinek kellett a pénzt küldeni. Ha helyes és a számlatörténetben is látom, hogy átment, küldenék róla egy screenshootot/fotót a srácnak. Ha ez után sem ismeri el, rendőrségi feljelentés.
2020. aug. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Többen írták hogy küldjön az eladó a netbankjából képernyőképet.

Miért?


Ilyenkor előbb a fizető félnek kell bizonyítania, például banki bizonylattal.


A képernyőkép nem hivatalos és emellett szerkeszthető. Komolytalan is.

Csak akkor megfelelő ha a másik fél is elfogadja.

A banki igazolás viszont tökéletes, mert hiteles.


Ha ekkor is azt állítja hogy nem kapta meg akkor ezután forduljon ő is a számla vezető bankjához.


Ha feljelentés lesz, úgyis mindkét féltől illetve banktól bekéri a hatóság a szükséges dokumentumokat illetve megkereséssel él a bankok felé. Ilyen esetre természetesen a banktitok nem terjed ki.

2020. aug. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
4000 Ftal nem igazán foglalkoznak. Ha másokat is megkárosított, akkor össze lehet fogni, sok kicsi sokra megy alapon, de ilyen kis összeg nem éri el az ingerküszöböt. Lehet tényleg csak félrement a pénz, aki meg megkapta észre se vette. Pl én se kapok smst ha pénzmozgás van, a bankot meg havi 2x nézem, ekkora összeg, meg fel se tűnik.
2020. aug. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

50 000Ft felett foglalkozik csak vele a rendőrség, vagy a másik lehetőség, ha sok feljelentő van az adott illető ellen!


Mikor benzinkúton elhajt a tankoló azzal sem foglalkoznak, ha nincsen szerződésük a kúttal.

2020. aug. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én már átküldtem neki a banktól kapott igazolást, Net bankom is lescreeneltem az ott lévő tranzakció adatai pdf-et is átküldtem és azt mondta stimmelnek az adatok. Mindig csak írja, hogy ő is bemegy a saját bankjához és megkérdezi. Másnap nem ír általában én kérdezek rá, hogy volt-e bent. Erre a válasz, hogy igen és hogy ők nem látják hogy ez a tranzakció megtörtént volna. Csak hogy ezt én nem hiszem el már.

2020. aug. 18. 11:02
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha feljelented lopásért, azzal foglakoznak 50ezer ft alatt is. Az 50ezer ft a csalásra érvényes, nem lopásra.
2020. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!