Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Holnap 08 22-én szombaton...

Holnap 08 22-én szombaton megjöhet az utalás számlámra amit tegnap ok inditottak? (otp bank)

Figyelt kérdés
Jól tudom, hogy van már hétvégén utalás?

2020. aug. 21. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha tegnap indították, már rég meg kellett volna kapnod
2020. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Abi04 válasza:
94%

Igen, jól tudod, amennyiben elektronikusan indított utalásra gondolsz.

Bővebben: A Magyar Nemzeti Bank minden magyarországi bankot kötelezett az AFR (azaz Azonnali Fizetési Rendszer) díjmentes bevezetésére 2020.03.02-tól kezdve. Ez azt jelenti, hogy az elektronikusan indított tranzakciót 5 másodpercen belül jóvá kell írni a fogadó számlán. Ha ez nem sikerül valami miatt, akkor arról értesítést kap az utalás kezdeményezője.

Néhány feltételnek azonban teljesülnie kell az utalásnál:

-kizárólag forintszámlákról,

-elektronikusan kezdeményezett,

-egyedi, belföldi számlára irányuló utalás

-legfeljebb 10 millió forintig

-(a kedvezményezett számla devizaszámla is lehet)

Ha ezek stimmelnek, akkor automatikusan azonnali utalásként mennek majd végbe a tranzakciók.

DE! Nem vonatkozik az azonnali átutalás a papír alapú utalásokra, a munkabérek és nyugdíjak kifizetésére, valamint a rendszeres átutalásokra és a csoportos beszedési megbízásokra.

Az információt a bankmonitor honlapjáról vettem.

2020. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!