Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Inkasszót lehet “csak úgy”...

Inkasszót lehet “csak úgy” számlára terhelni?

Figyelt kérdés

Az a lényeg egy marketplaces vásárlás, utalt nekem pénzt a csávó, meg is kapta a terméket de bizonyos okok miatt visszatérítést akar ami szerintem nem indokolt. Hosszú story, nem is ez a lényeg.


Hanem az hogy megfenyegetett hogy egy unokatestvére a banknál dolgozik és elintézi hogy inkasszót tegyenek a számlámra és minuszolva lesz az összeg.


Lehetséges ilyen vagy képtelenség és ne törődjek vele?


Nyilván ez hivatali visszaélés tehát feljelenthetem bármikor viszont nem sok kedvem van ezzel kínlódni szóval remélem egyáltalán meg sem történhet ilyesmi.



máj. 10. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen nincs
máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%
Azt csak számlára lehet.
máj. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen nincs. Csak üres fenyegetőzés. Inkasszót szerintem csak hatóság vagy végrehajtó tetethet a számládra, a banki huszadrangú alkalmazott az unokatestvére kérésére nem.
máj. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen nincs.


Inkasszót kizárólag végrehajtási joggal rendelkező adhat ki bankszámlákra.

Végrehajtási joggal rendelkezők hazánkban:

- NAV

- Törvényszék (ma már ezeket az ügyeket is a NAV intézi)

- önálló bírósági végrehajtók (ÖBV)

- önkormányzati adóhatóság


Senki más...

máj. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
75%
Aki ilyen fenyegetést tesz, az egyértelműen hazudik. Ha másban nem, akkor az inkasszó lehetőségében. És ez egyenesen felveti a kérdést, hogy vajon még mi másban?
máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Csak inkasszónak nevezte, mert Magyarországon a chargeback nem egy gyakori eljárás. Simán megteheti, nem kell hozzá rokon meg ismerős, ha jelentesz ilyesmit a banknak, visszahúzza a lóvét a kereskedőtől, aztán a te dolgod lesz bebizonyítani, hogy teljesült a szolgáltatás.
máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utalas volt, nem kartya tranzakcio!


Visszahuzza persze! a labat esetleg.

máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
79%
Utald vissza neki a tranzakciót.
máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!