Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan szabadulhatunk meg az...

Hogyan szabadulhatunk meg az adósságtól?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,és a családom nagy bajban van.Rengeteg hitelünk van és lassan elárverezik a házunkat.

11 millió forint jelzálog van a házunkon,és kb.mellette 5 millió értékben hitelkártyák,személyi kölcsön stb.

Összesen kb.16 millió forint tartozásunk van, a házunk pedig csak 15 milliót ér kb.Próbáljuk eladni a házat,de egyáltalán nem megy ezen a környéken az ingatlan eladás/vétel.A törlesztőrészleteket nem tudjuk már fizetni,mert azok egyre csak emelkednek.

Szüleim együtt kb.160 ezer forintot keresnek.

Van egy bátyám is aki munkanélküli,így ő sem tud hazaadni...lassan beleőrülök ebbe az egészbe.

Anya nyugtatókat szed,apa éjjel-nappal dolgozik,hogy kikecmeregjünk ebből az egészből...de hiába :(

Minden "luxusról" lemondtunk már,mégsem jobb a helyzet.

Hogyan szabadulhatunk meg az adósságtól ??


2010. aug. 5. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ettől sehogy...
2010. aug. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

sehogy. olyan mint a foghúzás. túl kell esni rajta. túl kell esni azon, hogy elvesztetek mindent és újrakezdeni tiszta lappal albérletben. illetve az sem lesz egyszerű mert mint mondod marad tartozásod.


a gáz az, ha a családból valaki öngyilkos lesz. fontos az összetartás és az, hogy ha valaki elhagyja magát, pl anyád nyugtatózik és kiüti magát, azzal az egész családnak árt.



meg kéne dumálni, hogy tartsatok össze, a bátyádat elzavarni melózni akár betonozni is. a házat meg hirdetni mindenhogy/mindenhol.


és persze tanulni az egészből. 5millió hitelkártya pff...

2010. aug. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szia! Sajnos mi is ilyen helyzetben vagyunk. Mi úgy oldottuk,oldjuk meg,hogy a párom kiment külföldre dolgozni. 1 éve van már kint és nagyon nehéz de jóval többet keres mint itthon. Hány éves a bátyád? Miért nem megy el dolgozni?
2010. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kölcsön visszafizetésére kölcsönt felvenni az egy ördögi kör. Ahogy írták előttem a bátyád is keressen munkát, illetve neked is van rá lehetőséged. Ha szerencséd van és találsz bármiféle apróságot, 3 heti fizetést még szerezhetsz.
2010. aug. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még többet is, ugyanis 17 évesen már év közben is dolgozhatsz. A bátyád és te is menjetek el dolgozni, szépen apránként le lehet ezt gyűrni. És próbáljátok meg megérteni, hogy az újabb kölcsönök felvétele csak ront a helyzeten.

Nem tudom, hol éltek, én pl. 17 évesen újságot árultam reggelente pár órát suli előtt, de ugyanígy lehet délután vagy hétvégén is dolgozni. Csak nagyon kell akarni.

Ha a bátyád végképp nem talál semmit, akkor keressen külföldön is munkát. Ott ha kap, akkor menjen ki, szépen össze tudjátok magatok szedni. Csak fel a fejjel :)

2010. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem erre már törvényes lehetőség nincs.

Én azonnal abbahagynák minden törlesztést, csak kidobott pénz, inkább gyüjteném a törlesztésre szánt összeget, és megvárnám amig kiraknak a lakásból.

Amit tudnék eladnák még az árverés előtt.

Amikor ez megtörténne, fájó szivvel itthagynám ezt az egészet, és valami normális országban megpróbálnám nulláról előlről kezdeni az életet.

Eleinte biztosan nagyon nehéz lenne, de szerintem nem lehetetlen a dolog.


Sok kitartást kivánok ehhez, Neked és a családodnak is.

Ne magatokat hibáztassátok érte, én is sajnálom hogy ide süllyedtünk

Ezt 1990-ben elkúrtuk. Nem kicsit, nagyon.

2010. aug. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!