Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankban vett állampapírt hogy...

Bankban vett állampapírt hogy érdemes átvinni kincstári számlára?

Figyelt kérdés
2020. aug. 25. 13:56
 1/2 A kérdező kommentje:

Ha valaki idetévedne és érdekli a válasz:

1. Nyitsz egy kincstári számlát. Ha a bankban normál értékpapír számlád van, akkor azt kell, ha tartós befektetési számla, akkor meg azt. Csak ugyanolyanról lehet transzferelni. Kérd el a kincstár Keler-számát, az én bankom pl. nem tudta.

2. Bemész a bankodba és kéred az értékpapírok transzferét a kincstári számládra. Ennek díja változó, nálam 1105 Ft/értékpapír volt. Kell a közlemény rovatba a neved, a kincstári számlaszámod és adószámod is.

3. A transzfer nekem egy nap volt, így másnap vissza kell menni bezárni a banki értékpapír számlát. Nézd meg, hogy a folyószámlád nem követeli-e meg x Ft megtakarítás meglétét a bankban, mert ha igen, akkor számlacsomagot kell váltanod.

2020. szept. 1. 09:42
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt csináltam. :)
2020. szept. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!