Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudnak úgy pénzt utalni...

Hogy tudnak úgy pénzt utalni nekem, hogy nem mondom meg a nevem?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy eseményt szervezni, és ahhoz foglaló kell. Azt akarom,hogy a végső létszámba csak azok kerüljenek bele, akik tényleg eljönnének, ezért előleget szedek be.

Ezt kéne nekem elutalni. A banki utaláshoz viszonyt nem elég a számlaszámom, hanem a nevem is szükséges. De nem akarom a civil nevemet köznyilvánosságra hozni.


Valakinek van valamilyen jó ötlete?



2020. aug. 29. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj alapítványt...

De ha már szervezel valamit, amire előre akarsz pénzt szedni és azzal nyilván valamilyen formában elszámolni, akkor alap kellene legyen, hogy adod a neved hozzá.

2020. aug. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Online bankkártyás vásárlással old meg. Ez még a vevőknek is jó, mert nem ők fizetnek utalási díjat, hanem te fizetsz a kártya elfogadásért.
2020. aug. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy másodlagos azonosító. Már e-mail címre is lehet utalni.
2020. aug. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Paypal fizetés, ott már van lehetőség bankkártyával is fizetni.
2020. aug. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

bármilyen nevet megadhatnak utaláskor, az nem lényeg.


Egyszer próbáltam magamnak utalni egy másik számláról és névnek azt írtam be hogy Kutya Farok, és elment a pénz.

2020. aug. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy a név utalásnál. Megadhatsz bármit. Bár ez azért csalás gyanús ha direkt adsz meg mást és tömegesen így utalnak.


A teljesen legális megoldás az, hogy csinálsz másodlagos azonosítót a számládhoz: telefonszám, e-mail cím vagy adóazonosító. Ebből az email ami leginkább személytelen. Ott a küldő nem is tudhat többet, mint az email cím!


A küldő bank amúgy tudni fogja a számlaszámod, neved, de ezt a pénzt küldő saját ügyfelének sem adhatja ki GDPR okok miatt. Csalás esetén természetesen hatóságnak kiadják, szóval csalásra ezt sem ajánlom. Tehát amíg legális talajon mozogsz addig nem fogják megtudni a neved.

2020. aug. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Helló! Másodlagos azonosító. Tavasszal pont erre lettek bevezetve. De mintha senki észre sem vette volna a dolgot.
2020. aug. 30. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!