Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elkepzelheto hogy visszakapjam...

Elkepzelheto hogy visszakapjam a sajat penzemet, fizetesemet ?

Figyelt kérdés

Kulfoldon eltem parommal akivel kapcsolatunk elejen elmentunk a bankba, mert szuksegem volt bankkartyara. Mivel en nem beszeltem az adott orszag nyelven, parom intezte a dolgot, akiben teljesen megbiztam meg akkor. Odahivtak, kertek az alairasomat es ennyi volt.


Most evek mulva kiderult, tarsas kartyat csinaltatott, tehat mindkettonk nevere. Evekig arra ment a fizetesem, de bankkartyaty nem lattam soha, mert azt mondta a bevasarlas a ferfi dolga. Nagyon keveset koltott a csaladra, en is azt hittem szepen gyulik a kartyamon a penz...


Miutan kulombozo csaladon beluli problemak lettek, ekkor derult ki szamomra is hogy minden penzemet leszedte a kartyarol.Igen ertem amikor azt mondjak jogosan szedte le, mert kettonk neven volt a kartya.


Feljelentest tettem ezert, mivel vissza akarom szerezni a penzemet...


Az elso dolog ami igaz, hogy engem nem tajekoztattak arrol hogy mit irok ala, parom megtevesztett, amikor kertek az alairasomat.

Masik, hogy bankautomata kozeleben soha nem voltam, ugyanis mindig parom szedte le a penzt.

Remelem valahogy visszaterul a penzem, ha nem is mind.



2020. aug. 31. 00:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%
A párodat feljelentheted, rajta követelheted a pénzed, de sosem fogod viszontlátni.
2020. szept. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

És kid neked a bankos ugyintezo hogy előtte ez gáz legyen?

Nőj már fel végre.

Nagyon egyszerű, nem írod alá aznap, hanem Utána jársz addig is bármely módon, hogy pontosan mit tartalmazna az amit a parod akar.

Tudom, hogy nyers vagyok, de basszus vállaljuk már felelősséget a saját életünkert.

Ennel a mondanál majdnem feladtam, hogy "a bankban hülyének nézték volna"

Lehetett volna nagyobb baj is, és ha rád ír egy hitelt is?


Am hogy a kérdésre is válaszoljak, az utolsó jól írja, tehetni tehetsz feljelentést, de ezt buktad, láttam már hasonló esetet.

Vedd ezt úgy hogy tanulopenz, innentől óvatosabb leszel.

2020. szept. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha a bankban hülyének néznek egy kérdésemért, mert nem értem mit írok alá, akkor sarkon fordulok és többé be sem teszem a lábamat hozzájuk.

Az én pénzem, amit szeretnék náluk gyűjteni, használatra átadni és ezért még fizetek is. A minimum, hogy kedvesen és türelmesen elmagyarázza mit írok alá és milyen feltételekkel.

Anno, amikor a lakáshitelünket vettük fel, nagyjából 1,5 órát ültünk a bankban. Ebből kb. 40 perc csak a tisztázó kérdéseimmel telt. Majd a közjegyzővel is még kb. 20 percet beszélgettünk azokról, amit elsőre nem értettem kristály tisztán. Mindkettő készségesen válaszolgatott, akkor is, ha nyilvánvalóan volt köztük hülye kérdés, ez a dolguk és abszolút megértették, sőt amikor elnézést kértem még ők szabadkoztak, hogy ez lenne a természetes.

Ha te voltál annyira balga, hogy cikinek tartottad kérdezni, akkor ez jó tanulópénz lesz arra, hogy legközelebb ne érezd annak. Maximum arra lehet hivatkozni, hogy nem kaptál elég körültekintő tájékoztatást, de ezt leszámítva semmi jogsértő nem történt. Durva, hogy évek kellettek ahhoz, hogy rágyere mi történt.

2020. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mi ujsag Kerdezo??
2021. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!