Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elkepzelheto hogy visszakapjam...

Elkepzelheto hogy visszakapjam a sajat penzemet, fizetesemet ?

Figyelt kérdés

Kulfoldon eltem parommal akivel kapcsolatunk elejen elmentunk a bankba, mert szuksegem volt bankkartyara. Mivel en nem beszeltem az adott orszag nyelven, parom intezte a dolgot, akiben teljesen megbiztam meg akkor. Odahivtak, kertek az alairasomat es ennyi volt.


Most evek mulva kiderult, tarsas kartyat csinaltatott, tehat mindkettonk nevere. Evekig arra ment a fizetesem, de bankkartyaty nem lattam soha, mert azt mondta a bevasarlas a ferfi dolga. Nagyon keveset koltott a csaladra, en is azt hittem szepen gyulik a kartyamon a penz...


Miutan kulombozo csaladon beluli problemak lettek, ekkor derult ki szamomra is hogy minden penzemet leszedte a kartyarol.Igen ertem amikor azt mondjak jogosan szedte le, mert kettonk neven volt a kartya.


Feljelentest tettem ezert, mivel vissza akarom szerezni a penzemet...


Az elso dolog ami igaz, hogy engem nem tajekoztattak arrol hogy mit irok ala, parom megtevesztett, amikor kertek az alairasomat.

Masik, hogy bankautomata kozeleben soha nem voltam, ugyanis mindig parom szedte le a penzt.

Remelem valahogy visszaterul a penzem, ha nem is mind.



2020. aug. 31. 00:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Tobb hete mar kiirtad ugyanezt, kamu az egesz.
2020. aug. 31. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Na ezért ne menj olyan országba aminek nem beszéled a nyelvét. Gyakorlatilag nem történt semmi amiért bárkit megbüntetnének, így ez tanuló pénz volt.
2020. aug. 31. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Szóval feljelentést tettél, mert ostoba vagy, mint a föld?
2020. aug. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Közös bankszámla volt tehát vagy a te bankszámládhoz neki társkártyája?

Vagy az ő számlájához neked társkártyád?


Ha nem értetted a szerződést meg az egész helyzetet, sajnos ezt sem tudhattad. Most már ezt sikerült tisztázni?


Ennek fényében teljesen más a jogi helyzet.


De azt sem írtad le, hogy melyik ország.

Mondjuk egy magyar honlapon maximum a magyar jogszabályokat ismerő embereket találsz, de még az európai országok jogrendjében is lehetnek olyan különbségek, amik miatt teljesen más a helyzet mint ha itthon történt volna.


Ügyvédhez kellene fordulnod, mert még az sem biztos, hogy bűncselekmény történt, lehet, hogy polgári jogi eset és csak a pénzt követelhetnéd tőle.


Hidd el, a két legfontosabbat nem tudjuk.

Az adott ország vonatkozó jogát és hogy kié is volt a számla, kinek volt társkártyája.

2020. aug. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem írok alá olyan dolgot amiről nem tudom micsoda.

Ezzel mindent elmondtam.

2020. aug. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ezt bebuktad. Drága tanulópénz volt.
2020. aug. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Hányszor írod ki? A bankot nem érdekli hogy te hülye vagy. Milyen nyelven mondjam el???:D
2020. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már harmadszor olvasom ezt a kérdést, de akkor még egyszer: Nem értetted a nyelvet, mégis aláírtad. Ez nem megtévesztés, hiszen eléd tolták a szerződést, amit alá is írtál. Ha nem érted, akkor vagy alá sem írod vagy megkéred rá a barátodat, hogy fordítsa le neked (mint tolmács). A probléma az, hogy te meg sem próbáltad megkérni őt, tehát innentől még az sem állja meg a helyét, hogy a barátod megtévesztett volna... Ha bekamuzod ezt bíróságon, akkor pedig még egy súlyt vettél a válladra, gratulálok hozzá előre is. Akárhogyan nézem csak te fogsz ebből rosszul kijönni, a kérdés az, hogy mennyit fognak rád verni a perért.
2020. szept. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit érez az aki lepontozott?

De látom akkor sokan vakon írnak alá dolgokat...

2020. szept. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen kiirtam errol mar kerdest, es azert irtam ki ujra, mert folyamatban van az ugy, es ebbol is lathato h nem kamu kedes.

Nem vagyok sem hulye, sem ostoba, nem ilyen valaszt vartam, mert nem ezt a kerdest tettem fel kiirasomkor.

Mit kellett volna megkerdeznem, mielott alairasomat adom ? Hogy azt kerdezzem mit irok ala ? Na akkor neztek volna hulyenek. Mert bankba voltunk, bankkartyat csinaltatni.

Ha pedig alairas elott parom megkerdezem mi az, ugysem mondta volna meg az igazat, hogy tarskartya is lesz az o nevere.

2020. szept. 1. 07:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!