Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor kezdjem el a diákhitel...

Mikor kezdjem el a diákhitel törlesztését?

Figyelt kérdés

Úgy tudom,hogy addig van tanulói jogviszonyom amíg diákmunkában is dolgozhatok,vagyis az augusztus 31. HOgy kell intéznem a diákhitelemet? Nekem kell magamtól elkezdeni utalni?És mikor?

Július 1-től van munkám.


2010. aug. 6. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:
A jogviszonyod június 31-gyel szűnt meg. Ettől számítva négy hónap múlva kell elkezdened törleszteni, igen, magadtól. Szerintem kezdd el szeptemberben, akkor tuti nem késel el, de fel is hívhatod őket és megmondják, pontosan hogy van a te esetedben.
2010. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Kedves előző, június csak 30 napos. :D Én úgy tudom, a jogviszonyod megszűnése után (ami nálunk június 30. volt) köteles vagy ezt bejelenteni, és legkésőbb a 4. hónapban elkezdeni a törlesztést, de azt nem tudom, ezt hogyan ellenőrzik. Mármint hogy bejelentettem-e. Gondban is voltam, hiszen megszűnt ugyan 30-án, de szeptember 1-jétől újra lesz.
2010. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!