Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel, mi a teendő ilyenkor?

Diákhitel, mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Idén szeptemberben otthagytam az egyetemet(fizetősre jártam 1 évet) és ma mégis megjött a diákhitel. Ilyenkor mi a teendő? Vissza tudom egyből fizetni? Azt hittem ők egyeztetnek a sulival és nem utalnak, ha nincs jogviszony(az első sulimat miután otthagytam legalábbis ez volt a helyzet automatikusan leállították a folyósítást) Mit csináljak? Volt már vki hasonló helyzetben?
2011. okt. 14. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Jelezd feléjük a dolgot, és tedd félre, hogy bármikor vissza utalhasd, mert különben gondok lesznek. Elvileg neked is kellett volna jelentened, hogy már nem oda jársz, bár egyébkébnt az ő dolguk utánanézni, bár lehet, hogy most már erre is lusták.
2011. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aha, hétfőn megyek is az otp-be, első dolgom az lesz. Remélem vissza tudom egybe fizetni...
2011. okt. 14. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem az OTP-ben kell ezt intézned, hanem a Diákhitellel. Náluk tudsz adatváltozást bejelenteni.
2011. okt. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha csak szeptembertől hagytad ott a sulit, akkor még lehet hogy az egyetem nyilvántartásában aktív a jogviszonyod, hiszen ha csak egyszerűen nem jársz be órákra az még nem egyenlő azzal, hogy ki is léptél. DE ha hivatalosan meg tetted szeptember elsejével és ki adták az indexedet, illetve a határozatot is, hogy ettől és ettől az időpontól elbocsátottak az egyetemről a te kérésed alapján...stb. akkor mindenképpen juttasd el a diákhitel közp.-ba másolatban, egyébként az adatközlés a te kötelességed lett volna a szerződés értelmében, de ha elmulasztottad is, akkor sincs még késő, szerintem a hétfőt szánd rá, hogy elintézd mert még képesek kamatokat felszámolni, meg ilyesmi...
2011. okt. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
vissza ne utald addig amíg nem tisztáztad, hogy milyen célból jogcímen teszed, mert nem oda fogják elszámolni ahova kell, és ugyanúgy kamatozó hitelként kezelik, mintha nem is történt volna semmiféle utalás, csak konkrét leegyeztetés után csinálj bármit is. Ja és igen, ne a bankba menj, ők csak közvetítők, a "főnök" ebben a történetben a Diákhitel Központ
2011. okt. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ok köszi szépen a válaszokat. Amúgy mondom már voltam hasonló helyzetben és akkor nem utaltak. Most meg fizetősön is voltam ugye, gondoltam egyértelmű, hogyha nem fizetek tandíjat akkor nincs jogviszonyom, na mindegy.
2011. okt. 14. 19:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez cseppet sem egyértelmű. Ha nem fizetsz tandíjat, letiltják a vizsgajelentkezésed, majd van amikor ÉVEK MÚLVA születik arról határozat, hogy megszüntetik a hallgatói jogviszonyod.

Ha be van iratkozva, és a féléved AKTÍV, nem passziváltál, akkor bizony jogosan folyósították a diákhitelt.

2011. okt. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!