Hogyan éri meg jobban a kézpénzfelvétel?

Figyelt kérdés
Otp banknál vagyok. Be van állítva atm nél a 150 ezres limit, aztán levettem szeptember hónapban 1.3 milió körül, erre levont 12 ezer forintot. Mekkora egy zsidó ge cik ezek. Durva az a 12 ezer. Junior kártyám van, amire azt mondták hogy teljeskörűen díjmentes.. persze... Meg havi 2 felvétel ingyenes. És még így is levontak 12 ezret. Ha bemegyek személyesen hogy felakarok venni 2 miliót, akkor kevesebbet vonnának le?
2020. szept. 29. 05:51
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

150k felett nem ingyenes a penzfelvetel es soha nem is volt. Az ingyenesseg 150kig vonatkozik.



A bankban felvenni dragabb lett volna mint automatabol.

2020. szept. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Havi 2 felvétel ingyenes 150 ezer Ftig. Szóval vagy felveszel egyben 150et vagy 2x 75-öt. De ha felveszel 1x100st meg egy másik alkalommal egy 20ast, akkor a 3. felvétel már fizetős, hiába leszel mondjuk 150 ezren belül. Az 1,3 misiért a 12 ezer nem is vészes.
2020. szept. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Te nem tudtad értelmezni a szerződést, ez van. Minden bank szemét, szeret lehúzni. Mondjuk én kíváncsi lennék honnan van neked ennyi. Biztos nem munkából.
2020. szept. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező, csak az igazság végett.

Drága és szeretett kormányunk 0,6%-os tranzakciós adót vetett ki a pénzfelvételre. Ez 7800Ft 1,3milliónál.

Tehát a bank "csak" 4200Ft-ot tett zsebre a te készpénzfelvételedért.

2020. szept. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt mi a büdös francra kell neked 1,3 millió készpénzben? Még lakásvásárláskor is ekkora összeget már utalni szoktak.

Másrészt az ingyenes kpfelvét csak 150 ezerig van.

Harmadrészt OTP esetében 250 ezer fölött olcsóbb, ha idegen automatából veszel fel pénzt, mint ha OTP automatából. Mégpedig azért, mert OTP automatából fix % van, idegen automatából meg egy fix összeg plusz %, ami viszont kevesebb, mint az OTP-s.

2020. szept. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hu 😂😂. Ne tegyetek már úgy mintha ez akkora összeg lenne... Bármire kellhet, egy 14 éves használt autót kapok ennyiért... Szóval ne vicceljetek már.


Utolsó válaszoló. Hogy érted a 250 ezret? Egyszerre veszek fel 250-et az idegen automatából, vagy egy hónapban? Mert be van állítva a 150 ezres határ nekem. Egyszerre nem tudok többet.

2020. szept. 29. 20:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát átállítod a 150 ezres határt, ennyi...
2020. szept. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!