Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek most? Párnapja...

Mit tegyek most? Párnapja csináltattunk egy junior bankkártyát, és ma aktiváltattuk. Amiért igazábol csináltattuk az a Netflix(tanulás miatt főleg). De amikor regisztrálni akartam, majdnem minden jó volt, amikor kiíra, hogy hiba.

Figyelt kérdés
Nem jó a bankkártya, írja ki. Pontosan nem emlékszem mit írt ki, a lényeg az volt hogy a Netflixen nem lehet ezzel a kártyával fizetni(K&H - MAESTRO) most mi legyen? Mennyire bajos egy kártyát töröltetni? Hol lehet Visa, Mastercard, vagy Aliexpres(?) - es kártyaát igényeltetni "junioroknak" Bocsi nem tudom mi ez az Aliexpres-es kártya. . Hol van ilyen junior kártya, ami jó a Netflixnek? Félre értés ne essék, nem szórakozásból lenne. Tanulni szeretnék az angol filmekkel suli mellett. Nagyon de nagyon hálás lennék ha a kérdéseimre válaszolnátok🙏🙏🙏🙏🙏🙏köszönöm.

2020. szept. 29. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A banknál kell a cserét kérni. A Maestro tipikusan olyan kártyatípus amit a netes vásárlások 99%-ánál elutasítanak.


Lehetséges megoldás, ha Paypal fiókot hozol létre, és hozzáadod a kártyát, elvileg ők támogatják a Maestro-t. A Netflix meg a Paypal általi fizetést, így egy köztes szolgáltatóval működhet.

2020. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is 99%-ánál, de külföldön alig fogadják el a merchant-ok. A magyar fizetési oldalak (pl. OTP Simple, CIB, K&H) általában támogatják, mivel itthon sajnos elég magas a Maestro kártyák aránya. Szerencsére viszont egyre több bank vezeti ki. (Az OTP kb. 2 éve kiszórta őket. Már csak a K&H-nál, az Erste-nél és a Takaréknál van ilyen.)
2020. szept. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És akkkr a KH nál kérhetek cserét Mastercardra?
2020. szept. 29. 19:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, viszont a Mastercard-nak 6.000 Ft körül van az éves díja. Azt nem tudom, hogy a kibocsátási díjat visszakapod-e (ha volt), de a már kifizetett kártyadíj időarányosan visszajár.
2020. szept. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes figyelni erre, amikor nyitod a számlacsomagot/váltasz/új kártyát igényelsz/kapsz. A K&H tőlünk eddig pl. mindig megkérdezte milyen típusú kártyát szeretnénk. Maestrot véletlenül sem. Áthidalásnak tényleg jó lehet a paypal, esetleg a simplepay még pluszban, ezeket sok online felületen elfogadják, a boltokban pedig általában nem okoz gondot itthon a maestro. Régen nekem is volt. Csak akkor okozott gondot, amikor elkezdtem külföldre mászkálni.
2020. szept. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2020. szept. 30. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!