Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártya rongáltan érkezett,...

Bankkártya rongáltan érkezett, ilyen esetben cserélni kell igaz ?

Figyelt kérdés
Ma jött meg a bankkártya, de csak a kártya volt a postaládámon, 2 borítékot meg a cafatokban találtam meg, széttépte a kutya gondolom. Valaki meg kihalászta és rárakta a postaládámra, a kártya is több helyen harapgálva van. Nem értem mi a fas*ért nem a ládába rakta a postát, így már az is látta a pint aki nem akart. Gondolom új kártyát kell igényelni, de ugye azért nem kell fizetni ?

2020. szept. 30. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
De de, téged terhel az új kártya költsége hiszen a kár a te hibádból keletkezett.
2020. szept. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Postával beszéld ezt meg szerintem, a bankod nem fogja átvállalni a költséged, az tuti.
2020. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha téged terhel ha nem az új kártya díja akkor is újat kell kérni.


A bankba vidd be, add át és kérj újat. Tiltani nem kell mert leadod sőt még nem is aktiváltad.


Sok esetben az új kártya igénylése annyi mint egy éves díj tehát pénzben ugyanott vagy.

Ha csak nem most bocsátották ki először és ez még akciosan 0 Ft volt.


Melyik bank?

2020. okt. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Ha a paypass-os a kártya, attól még hogy kívül karcoltódott, a benne lévő chip nem sérül, tehát tudsz vele fizetni, felesleges az új kártya. Ha annyira sérült, hogy nem tudsz fizetni vele, akkor nyilván új kártya kell, viszont ennek a költségét fel fogják neked számolni, hiszen nem a bank hibájából sérült a kártya.
2020. okt. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előző válaszban a költség kérdését leírtam. Nem annyira egyértelmű mint ahogy gondolod.


Sérült kártyát elfogadni a kereskedő nem köteles és emellett az ATM is elnyelheti ha érzékeli.

2020. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megoldódott. Nagyon rendes a könyvelő mert úgy vette hogy postai keveredés miatt nem érkezett meg hozzám, Visa kártyáról van szó.
2020. okt. 2. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!