Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ausztriában élők!Osztrák...

Ausztriában élők!Osztrák hitellel kapcsolatban tudnátok írni?

Figyelt kérdés
Magyarországi tartózkodású,magyar állampolgár és "kimehet",és vehet fel jelzáloghitelt ingatlanra?Ott tényleg nincs khr lista,mint Mo.-n?

2020. okt. 13. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:

"és vehet fel jelzáloghitelt ingatlanra?"


Persze: ha van kint ingatlanod (amit beterhelnek) és kinti igazolt jövedelmed :D

2020. okt. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 xswerdy ***** válasza:

Az nem derül ki, hogy itthoni, vagy ausztriai ingatlanra gondolsz-e.


Általában véve az ingatlan fekvése szerinti ország bankjai hiteleznek ingatlant. Tehát osztrák ingatlanra osztrák hitelt vehetsz fel Magyarországon élő magyarként is. (Ahogy sokszor hirdetnek az ügynökök floridai meg spanyol tengerparti ingatlanokat is, ottani hitellehetőséggel.)


Állítólag egyes határmenti bankok hiteleznek magyarországi ingatlant is, de ezt csak pletyka szinten hallottam, a fő szabály az, amit fent írtam.


A legtöbb országban van valami KHR-féle, ha Magyarországon élsz, akkor felteszem, hogy be kell mutatnod a magyart (valószínűleg hiteles fordítással).

2020. okt. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Magyarországi az ingatlan.Tud erről valaki infót, hogy így megoldható-e bármilyen osztrák hitel?
2020. okt. 13. 20:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha nem kellene barkochbáznunk és leírnád végre tisztességesen, mit szeretnél?

Van egy magyarországi ingatlanod, de nincs pénzed és arra akarsz jelzáloghitelt felvenni Ausztriában?

Ha így van, nem hinném, hogy okos dolog lenne, még ha meg is kapnád, ugyanis egy erősebb forintgyengülésnél úgy járnál, mint a devizahitelesek: tavaly december óta 30 ft-ot os meghaladóan gyengült a ft, 332-ről 366-ig is elment, fél év alatt. Baromira bebuknád a dolgot.


Ha meg arra "játszol", hogy majd nem fizeted, úgysem tudják behajtani, akkor jó, ha tudod, hogy az psztrákoknál nem olyan a fizetési fegyelem, mint nálunk: de, igen, be fogják hajtani, az európai fizetési meghagyással.

2020. okt. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

07:18

Nagyon is akarom fizetni, de nem akarok itthon végrehajtást, szóval egy hosszabb távú osztrák kölcsönt simán tudnék fizetni havonta nem túl nagy részletekben x évig.Fizetőképes vagyok, de itthon a bankkal nem tudtam megállapodni a részletek kapcsán, szóval muszáj szereznem ingatlanalapú jelzáloghitelt.Csak, hogy mivel aktív khr-es vagyok(potom összeg miatt,azt is visszafizetném végre a hitelkiváltó hitellel),így nem kapok hitelkiváltó hitelt itthon...

2020. okt. 14. 08:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Már évekkel ez előtt megszünt ez a lehetőség, hogy magyar ingatlanra külföldi bank jelzálogjogát be lehessen jegyezni, tehát semmi esélyed osztrák hitelre. Rendezd az adósságodat önerőből, ha valóban potom összeg, utána passzív KHR-rel már 2 magyar bank is szóba fog állni veled, illetv 1 év múlva a többi bank is, ha a hitelképességed a KHR-t leszámítva rendben van.
2020. okt. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

06:51

Nem úgy van, hogy, ha rendeztem a tarzozást, akkor 1 évig passzív khr-es leszek?Melyik az a két magyar bank, aki szóbaállna velem?

2020. okt. 15. 17:46
 8/10 anonim ***** válasza:
De igen, 1 évig passzív leszel. OTP azonnal hitelez, MKB fél év passzív státusszal.
2020. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

19:10

"nem szerepel mulasztással vagy visszaéléssel a KHR (régen BAR-lista) rendszerben"

Ez az egyik feltétele az otp-s személyi kölcsönnek.Honnan veszed, hogy, ha visszafizetem azt, ami miatt khr-es vagyok, akkor azonnal hiteleznek nekem?

2020. okt. 15. 20:56
 10/10 anonim ***** válasza:
20.56, jelzáloghitelről tettél fel kérdést, nem személyi kölcsönről, én arra válaszoltaam, amit kérdeztél. Passzív KHR esetén az OTP-nél már van lehetőség jelzálog alapú hitelre, ha a KHR-ben MAGREN státusszal vagy passzív, ami azt jelenti, hogy "magad rendezted" a teljes elmaradást, azaz nem volt belőle elengedés.
2020. okt. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!