Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet az, hogy az IBAN/sz...

Skorpió87 kérdése:

Hogy lehet az, hogy az IBAN/számlaszám számot nem fogadja el a rendszer? Az ügyfélkártyámon az a szám szerepel!

Figyelt kérdés
Raiffeisennél vagyok, megadtam a számot pénzátutalással kapcsolatban, HU előtaggal, számokat egybe írva, mégsem jó. A Raiffeisen oldalán is ellenőriztem, ott sem fogadta el. Kinek milyen ötlete lenne? Vagy ügyintézőket kérdezek meg ezzel kapcsolatban. Köszönöm!

2020. okt. 17. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyfélkártyát kézzel írta meg valaki?

Mert ha igen, el is ronthatta, ő is ember.


Viszont a szerződésen, a számlakivonaton, netbankban a helyes szerepel. Valamelyik helyen nézd meg.

2020. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Beléptem a netbank oldalára, nem találtam meg, csak úgy hogy külön kikerestem, hogy van rajta olyan funkció, hogy IBAN ellenőrzés: Ott nem fogadta el, de a sajátomat nem látom, hol mutatja!
2020. okt. 17. 12:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem: 1) ha magyar számlaszámra utalsz Mo-ról, akkor miért akarsz IBANt használni? 2) saját számládra akarsz utalni? Ha belépsz, akkor valahol biztosan mutatja a számlaszámot, ha máshol nem találod, akkor a számlakivonaton.
2020. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
rengeteg iban generátor van ami ingyenesen használható. ez nem egy random szám, a bankszálaszámodból, a bankod nevéből és az országból áll össze, generálható
2020. okt. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, nézd meg egy IBAN kalkulátorban:


[link]

2020. okt. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kell, hogy működjön, az iratomban is ugyanez a szám szerepel. Nemzetközi bankszámlaszáma (IBAN) és belföldi átutalási számlaszáma néven fut. Mindegy, mindenképpen beszélnem kell a bankkal, az a biztos. Köszönöm.
2020. okt. 17. 20:39
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez szerepel a szerződésen akkor biztos, hogy jó.

Valami más gond lehet.


Esetleg nem iktattál be szóközöket? Pl: HU92 1206 0003 és így tovább.


Mert így szokás tagolni de nem biztos hogy ahova neked kell beírni oda is kell a szóköz.

2020. okt. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem tettem szóközt közé. Úgy kérte a program, hogy HU előtaggal, egybe írjam, még a Swift kódot is kérte, azt is megadtam egybe írva szintén. Fogalmam sincs mi lehet még a gond. Talán a programmal lehet baj, amit küldtek, abban töltöttem ki a dolgot. Ha a bank is azt mondja, hogy nincs gond, akkor a munkáltatótól kell segítséget kérnem.
2020. okt. 18. 14:49
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megoldódott, lehagyták róla az első 2 számjegyet!
2020. okt. 20. 16:00
 10/11 anonim ***** válasza:
A kézzel írt kártyáról? Mert a program által készült dokumentumokról nem maradhat le.
2020. okt. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!