Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Levontak pénzt a kártyámról,...

Levontak pénzt a kártyámról, hogy tudom megnézni kik voltak?

Figyelt kérdés
Rendeltem 2 napja egy párnát külföldi oldalról, akkor le is vontak ezért 2,89 dollárt (bár erről sem kaptam visszaigazoló e-mailt), aztán ma kaptam az értesítőt, hogy levontak 60 dollárt, vagyis 18.000 ft-ot a kártyámról...Viszont az sms értesítőben más a név van feltüntetve, nem a párnás, de mást nem is rendeltem mostanában, pláne nem ennyiért...Biztos, hogy valami csalás, de hogyan tudom megnézni kik ezek és hogyan kaphatnám vissza a pénzem?

2020. okt. 20. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Inkább a bankot keresd azonnal, hogy többet ne vonjanak le. Le kell őket tiltani vagy a kártyád, de az pénzbe kerül.
2020. okt. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kártyát tiltsd le és legközelebb ne add meg az adatokat bárhol. Csakis bank vagy megbízható fizetési szolgáltató oldalán. Ha a kereskedő közvetlen kéri, akkor zárd be az oldalt.
2020. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Hát az a 60 dollárt már sehogy se kapod vissza :/ vedd úgy, h tanuló pénz volt. Megbízható oldalról rendelted a párnát?
2020. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell online vásárláshoz virtuális kártyát használni.

Kétféle technikát alkalmaznak a bankok:

• egy alszámla tartozik hozzá, amin csak akkor van pénz, ha a számlatulajdonos netbank használattal (díjmentesen) utal rá. Ezt természetesen csak akkor teszi, ha ő akar fizetni. Ez a kártya csak az alszámlán levő pénzt tudja használni; mindenféle adata (név, lejárati idő. kártyaszám, CV kód) megvan az online fizetéshez.

• a kártya (ami szintén minden szükséges adattal rendelkezik) alaphelyzetben 1 Ft-os limiten áll. Szintén díjmentesen, szintén netbankon keresztül lehet emelni a limitet, amit nyilván csak akkor tesz a tulajdonos, ha ő akar fizetni vele.

Ennek aztán minden adatát akárki megszerezheti, semmit, vagy esetleg 1 Ft-ot tud fizetni róla, utóbbit csak 24 óránként.

A kártya igénylési díja 0 Ft szokott lenni, az éves díja 2-ezer Ft körüli; van, ahol az első évben díjmentes.

2020. okt. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt látod hogy hol vásároltak a kártyáddal, azt nem hogy ki.
2020. okt. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Beszéltem végülis a bankkal, a kártyát letiltottam, az eset pedig kivizsgálásra kerül. Amennyiben a bank úgy ítéli meg, hogy valóban visszaélés történt vissza juttatják az összeget.

2020. okt. 20. 20:31
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Egy hónapig meg lehet reklamálni a kártyás fizetéseket. Olyan nincs, hogy elbuktad.
2020. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem 1 hónapig lehet reklamálni. Én a foglalás után 5 hónappal reklamáltam, hogy a ryanair nem fizeti vissza a törölt járat jegyének árát és nem küldtek el, hanem visszafizettették a ryanairrel.
2020. okt. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még tovább. A lényeg az, hogy nincs olyan, hogy egy kártyaelfogadó csak úgy nem ad semmit a pénzért és nem lehet visszakérni.


Pont azért, mert a kártyatársaságok igen kényesek arra, hogy ki-hol-miért fogadhat el kártyát.


Nekem két szolgáltatóval is van szerződésem, még leszerződni se lehet csak úgy.

2020. okt. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Update: Akit még érdekel, a banktól visszakaptam a pénzt.:)
2020. nov. 4. 07:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!