Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Máp pluszt vásároltam nemrég....

Máp pluszt vásároltam nemrég. Mit jelent az esedékesség napja? Akkor fizetik ki a kamatot?

Figyelt kérdés
Az Államkincstáros hölgy azt mondta fél évente fizetik ki a kamatot, illetve írják hozzá a számlához. Meg is adta a napját. De látom, hogy mégis napról napra gyarapszik a pénz rajta. Most akkor mégsem azon az adott napon fizetik ki a kamatot? Látom amúgy azt is, hogy az esedékesség az a nap amit megadott. Írja, hogy jelenlegi kamat ennyi meg annyi. Akkor minden nappal több lesz a pénz és azon az adott napon nem fizeti ki a kamatot? Hogy is van ez? Azt hittem értem de nagyon nem. :D

2020. okt. 30. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fizeti ki kamatot, hanem tőkésedik fél év után.


És igen napra napra kiszámolják a felhalmazott kamatot, nő a visszavásárlási értéke.

Ha 1 hónap után visszaváltod már többet kapsz, mint amit beraktál.

2020. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aha. Tehát ha jól értem akkor most a berakott pénz után számolja a kamatot, az esedékesség napjától pedig azzal az összeggel amivel már pluszban gyarapodott?!
2020. okt. 30. 15:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ha 100,000-ért veszel, akkor a 100000-re kapsz 1,75% (éves 3,5% kamat fél évig) kamatot az első félévben.

Utána a 101750Ft lesz a tőke és arra fog ketyegni a 2% (éves 4% kamat fél évig) a második félévben.

2020. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2020. okt. 31. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy nemrég?

Mert az elején pl. alapból kevesebb az állampapír piaci értéke, mint a névértéke. Az első hónap végén éri el a névértéket, addig napról napra növekszik az összeg.

Utána az esedékesség napján van kamat tőkésítés + a fizetés napján (+5 nap) tudod ingyen visszaváltani.

2020. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!