Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakás pályázat 180000ft...

Lakás pályázat 180000ft fizetésből?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tavaj "2019"-ben Tatabányán voltam lakást pályázni, addig jol mentek a dolgok mig le nem ültem az úriemberrel beszélgetni, es meg nem kérdezte a havi keresetem. Ott elmondtam hogy a havi keresetem jelenlétivel egyutt 180ezer. Es akkor ő azt mondta hogy én nem pályázhatok lakást mert a havi keresetem meghaladja azt a keretet ami még bele fér ilyenkor. Azota váltottam munka helyet és itt is ugyan annyi a havi keresetem mint az elozo munkahelyemen.

Na most, én nemsokára vennék fel hitelt mert olyan helyzetben vagyunk a családommal hogy szukseges, már beszéltem a bankkal es a törlesztőről, ami ugy néz ki hogy körülbelül 60-65ezer lenne. Ha most ezt levonnánk a havi keresetemből már jóval kevesebb lenne a jővedelmem.

Édesanyám azt mondja hogy igy lehetséges pályázni. Ti szerintetek is?


Igen, tisztáznám. Albérletbe azért nem szeretnék és nem is fogok menni, mert lehet hogy az albérletet tudnám fizetni, de akkor nem ennék. Másik,én most egy x összeget veszek fel, azért mert vannak problémák a családban, de,

mielott jone a kerdes, hogy miert nem hazat veszek abbol a penzből, mert egy saját házat nem tudnék venni, ha vennék is házat, jóval tobb hitelelt kellene felvennem, ami persze lehetetlen az ilyen fizetés mellet.

A valaszotokat varom.



#hitel #lakáspályázat #180ezer ft? #Családprobléma
2020. nov. 1. 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tiszta, hogy mire pályáztál.

Ha pl szociális alapon kiadott önkormányzati bérlakásra, akkor egyértelmű, túl sokat keresel ehhez.

Az, h fizetsz hitelt, nem elég ahhoz, hogy jogosulttá válj, hiszen a hitel felvétele saját döntés, és a pénz is a tiéd...


Ha rendes, piaci alapú önkormányzati bérlakást pályáznál, arra nem rossz ez a fizetés. Kérdés, h van-e ilyen ott ahol te szeretnéd?

2020. nov. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el a pályázati kiírás feltételeit, abban valószínű benne lesz. Én sem gondolom, hogy a hitel számítana, hiszen ezt a helyzetet magadnak idézted elő. Nem vagy több gyerekes, minimálbérből élő ember, vagy nálunk mondjuk fiatal párok pályázhattak ketten együtt max 300 e ft-os jövedelemig. (Fészekrakó program jellegű.)
2020. nov. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezer meg egy rászorolóbb család van nálad.
2020. nov. 4. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én azt nem értem, hogy van nekem egy ismerősöm, aki nem dolgozik, viszon van neki egy 3-4 éves kislánya. Ő bement és egyből adtak neki. Na most a kérdésem az hogy miből is fizeti? A 20000ft családiból??

Én egyedül vagyok, se kutyám se macskám 21 éves vagyok, éjjel nappal dolgozok de nem jutok egyről a kettőre. Amit keresek az nem elég arra hogy egy olyan lakást fizzesek, hogy csak maga a lakás ott kezdődik 100ezer, es ebben még nincs benne a villany, a viz az áram es az 1honapi kajam. 180-200ezer fizetésből én ezt hogyan is finanszírozzam?

2020. nov. 10. 22:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont azért, mert ott a gyerek
2020. nov. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. És 20000ft családiból a házat, a gyereket és önmagát is fent tudja tartani? Mert az érdekes lenne. Vagy ez hogy van? Mert tényleg nem értem..
2020. nov. 10. 22:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van más bevétele, segélye is, vagy megtakarítása, de ő pont azért kap ilyen lakást, mert szociális alapon rászorul a gyerekkel.

Neked van havi 180 ezred, gyerek nélkül.

2020. nov. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!