Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabadúszóként dolgozom és...

Szabadúszóként dolgozom és jövedelmem nagy része a Transferwise számlámra jön. Van esélyem hitelképesnek lenni?

Figyelt kérdés
Nem keresek rosszul (átlagosan havi 400.000 Ft körül), viszont ezt a pénzt magyar bankok nem látják, ugyanis a Transferwise számlámra gyűlik. Még nem egészen aktuális, de érdemes előre gondolkodni: ha lakást szeretnék venni és ehhez hitelre lenne szükségem, mit kéne tennem? Ugyanis az az erős gyanúm, hogy jelenleg egy bank se adna nekem hitelt. Bankok között még persze megoldható lenne az, hogy egy Erste bankos számlakivonatra rábólint az OTP és ad hitelt, de a Transferwise nem is hazai és nem is bank (tudtommal), így kötve hiszem, hogy elfogadnák bizonyítékul, hogy nekem igenis állandó jövedelmem van, és hitelképes lehetek. Mit tennétek? Rakjam át a pénzemet egy magyar bankos devizaszámlára (ezt leginkább a hazai banki költségek miatt nem tettem eddig).

2020. nov. 1. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem a számla fogja őket érdekelni,hanem az adóbevallásod. Azon belül is, pl. milyen módon adózol és mennyi a bevételedből a tényleges jövedelmed. Plusz milyen tevékenységi körök alatt végzed.
2020. nov. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hitelt csak rendszeres, BEJELENTETT munkaviszonyra adnak, nem "állandó jövedelem"-re. Vagy vállalkozóként kaphatsz hitelt.


Ha jól gondolom, akkor se nem vagy vállalkozó, se nem számlázol, nem adózol ez után a jövedelem után, és igen, a Transferwise nem egy bank, így abszolút esélytelen.

Hiába teszed át magyar bankszámlára, ha nincs munkaviszonyod, esélytelen.

(TB-det fizeted?)

2020. nov. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2.nál a pont :)
2020. nov. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


De, természetesen számlázok, főállású KATÁ-s egyéni vállalkozóként dolgozom, tehát van adófizetés (havi 50.000 Ft, amiben benne foglaltatik a TB). Bocsánat, ezt elfelejtettem írni, teljesen abban a hitben voltam, hogy mivel a bank nyújtja a hitelt, kizárólag a banki szektorban meglévő adat számít.


Tehát esetemben, ha van adóképes tevékenységem egyéni vállalkozóként és számláim is a tevékenységemről, akkor a bank esélyes, hogy fog adni hitelt még akkor is, ha a pénzem például a Transferwise-on, vagy bármi más, külföldi bankban vagy egyéb intézetben gyűlik?

2020. nov. 1. 20:26
 5/9 anonim ***** válasza:

A Nav igazoláson a bevételed 60%-át veszik figyelembe jövedelemként, a bank viszont ettől jelentősen is eltérhet, akár minimálbérnek is tekintheti, ha nem tartja reálisnak az arányokat a tevkenységi körtől függően.


Katasoknak rosszabb feltételek mellett hiteleznek,mert az adós besorolásuk a legrosszab a vállalkozások között, mivel nem valós - költségekkel csökkentett - jövedelemből származik az igazolt jövedelem.


Csak egy példa, szaabdfelhasználásra vállalkozói hitelt az éves bevétel 7%-ig adnak, egy nem katasnak meg a bevétel 40%-ig is egyes bankokban.


Jellemzően egy, vagy két lezárt teljes üzleti év és kata meg szja bevallás fog kelleni hozzá alapból és nem kizárt hogy adóstársat kérnek mellé.

2020. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"szaabdfelhasználásra vállalkozói hitelt az éves bevétel 7%-ig adnak, egy nem katasnak meg a bevétel 40%-ig is egyes bankokban."


Nem tudom, jól értem-e. A fenti példámnál maradva az éves bevételemet kerekítsük 5 millió Ft-ra. A NAV igazoláson 3 millió Ft fog állni. A vállalkozói hitel ennek a 7%-a, azaz 210.000 Ft mindössze?

2020. nov. 1. 20:36
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Bevétel 7%-a


5 millió 7%-a, 350.000 Ft. De ez nem lakáshitel. Ez vállalkozói szabad felhasználású hitelkeret. Szjas esetében meg minimum 500.000 Ft, de max az előző évi nettó árbevétel bevétel 35-40%-a ( 5 milliónál, 2 millió; 10 milliónál 4 millió )


Ha ingatlan a cél, akkor inkább szja-s ev. és telephelyként vegyél saját ingatlant.

2020. nov. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ez nagyon hasznos volt!
2020. nov. 1. 20:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj be valamelyik bankba (cibnél úgy tudom, hogy ingyenes), és csináltass egy előzetes hitelfelmérést, abban megadják, hogy mennyi hitelt adnának.
2020. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!