Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért utasítják vissza a...

Miért utasítják vissza a hitelkérelmeimet?

Figyelt kérdés

Vállalkozás indításhoz szeretnék felvenni párszázezer személyi kölcsönt, szóval nem is nagy összeget. 2 évre 20-30 000 körüli törlesztővel.

Mindenhol az előzetes szűrő, nettó fizetés és kiadások megadása után tovább enged. Majd személyes adatok megadása... hitelbírálatnál meg elutasít a rendszer.

Most már telefonon próbáltam, ügyintézőn keresztül, ő sem tudja mi az oka, a rendszer elutasítja, minimális 10 000-s törlesztővel is.

KHR-be minden rendben, azt megnézte, nem vagyok tiltó listán.

Egy áruhitelem van, az is lassan kifiut, amit pontosan fizettem, 1 alkalom kivételével, akkor nem volt időm elszaladni a postára(sajnos nem volt lehetőség utalásos fizetésre)+hétvége miatt két nappal a határidő után érkezett be. Ez lenne az oka? Egyszer hibáztam menjek a fenébe?

Más csekkeimet is pontosan fizetem, ahogy kiállítják, már bankkártyával fizetem is, sosem késik semmi.

Köztartozásom nincs, megnéztem ügyfélkapun, 0 az adóegyenleg.

Mi lehet még az oka?



2020. nov. 2. 14:54
 1/7 A kérdező kommentje:
2 banknál is próbáltam, nem értem.
2020. nov. 2. 14:57
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom a személyi kölcsönöknél a JTM 50%, fizetésem 50 % -a még messze van, de még a 25% is.
2020. nov. 2. 15:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerencsejáték? Tippmix, stb?

Milyen munkaviszonyod van, határozatlan munkaidejű?

Életkor?

2020. nov. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy bank adhat hitelt ha megfelelsz az alapfeltételeknek de ez nem azt jelenti, hogy kötelező adnia. Bármi ok miatt, dönthet úgy, hogy nem és nem is köteles megindokolnia! Így egy ügyintéző sem fog tudni konkrét pontos elutasítási indokot mondani.

Bármi lehet :

Kor

Nincs elég munkaviszony

Olyan a szakmád ami jelenleg kockázatos

KHR

Jövedelem

Szerencsejáték

Esetleg a cég ahol dolgozol, ott vmi nem tiszta

Üzletpolitika stb.

Ezek csak általános dolgok. Bírálaton bármi megtörténhet :/ egyéni helyzet alapján fog eldőlni.

2020. nov. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

32 éves vagyok. Kor nem hiszem, hogy probléma.

2,5 éve dolgozok a cégnél, határozatlan munkaszerződés.

KHR-be is minden rendben azt mondta az ügyintéző.

Szerencsejáték? fél évente unalmamba felteszek 500 Ft-t feltornázom kicsit, aztán vagy kiveszem vagy addig játszok még lenullázódik. Aztán fél évig be se lépek.

Céggel sem hinném, hogy probléma lenne.

2020. nov. 3. 10:14
 6/7 anonim válasza:
Milyen területen dolgozol és mit?
2020. nov. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Informatikai, szoftverüzemeltetés.
2020. nov. 29. 03:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!