Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP fiókban TBSZ számlát...

Gábordegábor kérdése:

OTP fiókban TBSZ számlát nyitottam.Részvény árúpiac kötvény befektetési alapba fektettem.De csak a kötvény Alap jelenik meg a TBSZ számlán.Többi mikor jelenik meg?

Figyelt kérdés
Állampapírt vásároltam akkor is több nap volt míg megjelent az értékpapírszámlám.Mi lehet ennek az oka?És ne agódja hogy valahol az éterben eltűnt a pénz?

máj. 16. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Aki otpnel fektet be az ne aggodjon az eterbe eltunt penzek miatt...
máj. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Arról lehet szó, hogy az egyes alapok esetén több napot is igénybe vehet, hogy a jegyzéstől az értékpapír kibocsátásán (KELERnél megkeletkeztetésén) keresztül eljussunk az elszámolásig. Valamelyik kondíciós listában szerintem szerepelnek, hogy mely alapok esetében mekkora elszámolási idővel kell számolni jegyzés/vétel illetve visszaváltás/eladás esetén. (Pl t+3)
máj. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előbbiekhez hozzátenném, hogy állampapírt TBSZ számlán rossz ötlet vásárolni, mert államkincstárral ellentétben ha 5 éven belül feltöröd a TBSZ számlát, akkor az állampapír is adóköteles, illetve a bankok számlavezetési díjat számolnak fel a befektetett összegtől függően (míg államkincstárnál ingyenes).
máj. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!