Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy külföldi OTP (pl....

Ha egy külföldi OTP (pl. kolozsvári) OTP bankban szeretnék budapesten élő magyar állampolgárként számlát nyitni, milyen dokumentumokra van szükségem? Személyesen kell elutaznom oda?

Figyelt kérdés
Vagy Budapestről is tudom intézni, mivel itt az anyabank?

#Külföldi OTP #Személyesen ki kell utazni? #OTP bankszámlanyitás külföldi OTP bankban
2020. nov. 6. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Amennyire tudom, a két banknak semmi köze egymáshoz (ilyen értelemben). Ha szlovák bankszámlát szeretnél, akkor oda kell utaznod, itthon nem nyithatod meg. Hogy milyen papírokat kérnek, azt nem tudom.
2020. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:
100%

a román OTP a magyar leánybankja, de egy önálló cég. Még az se biztos, hogy ha odautazol, szóba állnak veled, nem ritka, hogy egyes bankok csak olyannak nyitnak számlát, akinek az adott országban lakcíme van.


Céges ügyfeleknek szoktak ilyet felajánlani a nemzetközi bankcsoportok, hogy más országbeli számlát megnyitnak itthon, még a cégpapirokat se kell lefordítani, de magánszemély számára még nem hallottam ilyen konstrukciót.


Most már sok banknál lehet távolról is számlát nyitni, videobankos azonosítással, nem tudom, ilyen van-e a román OTP-nél.

2020. nov. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2020. nov. 8. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!