Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan vehetem fel a biztosító...

Hogyan vehetem fel a biztosító 4-5 millió forintját külföldi állampolgárként?

Figyelt kérdés
Külföldi állampolgár vagyok. Egy autós baleset sértettje volnék, a biztosító kér egy számlaszámot a kár kifizetéshez, de nekünk nincs belföldi (mármint magyar) folyószámlánk. Kb. 4-5 millió forintnyi összegről lenne szó. A mi esetünkben mi a legjobb megoldás a pénz felvételére? (ami nem vesz le több tízezer forintnyi összeget a felvételhez...) Köszönöm segítségeteket!:)
2014. aug. 13. 06:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Kulfoldi állampolgárként kulfoldi számlát is el kell higy fogadjon a biztosító.
2014. aug. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Megadod a külföldi számlaszámodat.
2014. aug. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nincs külföldi számla sem! :D
2014. aug. 13. 07:48
 4/14 anonim ***** válasza:
Akkor nyiss egyet, vagy add meg egy rokonodét, barátodét, akivle megbeszélted a dolgot.
2014. aug. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Attól félünk, hogy abban az esetben rá szállna a NAV! S fogalmunk sincs, hogy mondjuk az milyen következményekkel járna!
2014. aug. 13. 09:41
 6/14 anonim ***** válasza:

Mire szállna rá a NAV? Ez egy kárkifizetés, ami jogosan megillet. Teljesen mindegy, hogy kinek, milyen országban nyitott folyószámlájára fizetik ki.


Az is egy megoldás lehet, hogy ha vannak itthon rokonok, ismerősök és az ő számlájukra kéred a kifizetést és amikor itthon vagy, felveszed. De biztosan találni olyan konstrukciót külföldön is, ami esetén nem kell vagyonokat fizetni nagyösszegű készpénzfelvételnél.

2014. aug. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Hat azert a mai világban elképzelhetetlennek találom, hogy nincs valakinek bankszámlája. Plane kulfoldon.... A biztosító kizárólag szamlara fog utalni, keszpenzben nem fizet.
2014. aug. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem elképzelhetetlen. Ő egy stiklizős állampógár, akinek se TB-je, se számlaszáma, se adózni, se TB-zni nem akar. Még a készpénzfelvételi díjat sem akarja kifizetni. Öregkorában majd ha lerottyan, akkor is a mások pénzén, a mások adójából akarja magát ingyen gyógykezeltetni, mert ő fizetni semmiért nem akar...
2014. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk mar ott el vesztettem a fonalat, hogy a, milyen baleset az, ami utan 4-5milliot fizet a biztosító, b, tobb milliónál mit érdekel par tíz ezernyi költség, es c, mi koze a NAVHnak egy kulfoldi bevételéhez, plane, ha az biztosítás....
2014. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Halvány átkozott fogalmatok sincs az egészről, s alaptalan tényekre hivatkozva kezdtek ítélni másokat! Egy förtelmes emberi tulajdonság!

Először is: teljesen lényegtelen ez a sok fikció, amit kitaláltok (a 78% és 70% -os "kedves" hozzászólóhoz szólok ám!)! Feltettem egy kérdést, mert igény van/volt a segítségre! Nem tartozik rátok a részletek, éppen ezért nem akartam a részletekbe menni, csak a lényeget leírni, amit szerintem meg is tettem!

S igen! Nem tudom, hogy TE honnan jöttél, de igen, pl. nekem rohadtul számít, hogy 80 ezer forintért veszem ki a bankból a SAJÁT pénzem, vagy 1000 forintért! Mindegy, hülyékkel nem is vitatkozom, nem akarok a ti szintetekre süllyedni!

2014. aug. 13. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!