Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan önkéntes nyugdíjpénz...

Van olyan önkéntes nyugdíjpénztárt ahonnan ki tudom venni bármikor a befizetett osszeget?

Figyelt kérdés

Ha szükségem lenne rá.nyilvan akor kamatmentesen vagy veszteséggel venném ki de ha megszorul az ember mégis jól jöhet.


Most készülök a MÁV nal dolgozni és a tájékoztatón elmondták hogy a fizetés 4 százaléka + ba magánnyugdíjpénztári hozzájárulás min évi 104 e

És ez a fizetés mellet


Mivel én meg nagyon fiatal vagyok vagy 40 év a nyugdíj nekem valahogy máshogy kene kihasználni ezt.



2020. nov. 8. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem nyugdíjpénztáron múlik, mindre ugyanaz a törvény vonatkozik.

Az egyéni számláján felhalmozott vagyont, vagy annak egy részét, legalább 10 év folyamatos tagság után veheti fel. A kifizetés tőke része után a hatályos jogszabályok szerint adóznia kell, viszont a hozam minden esetben adómentes.

Egyébként pont az a lényege, hogy legyen megtakarításod mikor nyugdíjba mész, mert a nyugdíj, amit majd kapni fogsz (ha egyáltalán kapsz), semmire se lesz elég, megélni biztosan nem. Ha kiveszed és használod, azzal pont a megtakarítás lényegét veszíti el. Ha elköltöd (még ha úgy is tervezed, hogy majd visszafizeted magadnak később), akkor nem lesz megtakarításod és az utcán fogsz kikötni, mert nem tudsz megélni az állami nyugdíjból.

2020. nov. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jól írta. Ha ez jár, akkor jár, ha nem választható, nem tudsz ellene mit tenni, de én is kivenném, amint lehet.

Igaz, hogy gondolnunk kell már a nyugdíjunkra, de én azt gondolom semmi értelme ilyen fiatalon a nyugdíjpénztárral bajlódni.

2020. nov. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!