Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha van elég SZJA-m, visszaígén...

Ha van elég SZJA-m, visszaígényelhetem-e az önkéntes nyugdíj és egészségpénztárba befizetett összeg 20%-t?

Figyelt kérdés
Most főállású alkalmazott vagyok, június 1.től egyéni vállalkozó (KATA-s). Június 1-től is szeretném még rakni az önkéntes nyugdíj és egészségpénztári számlámat év végéig. HA van elég SZJA-m ezalatt az öt hónap alatt alkalmazottként, visszaígényelhetem-e a befizetett összeg 20%-át, annak ellenére, hogy KATA-s vállalkozó vagyok.

#önkéntes nyugdíjpénztár #SZJA #önkéntes egészségpénztár
2017. márc. 16. 10:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, vissza. Én is igényeltem vissza úgy adókedvezményt egész évre, hogy csak 4 hónapot dolgoztam. Azt tudod, hogy a pénzt a nyugdíj/ep számlára tudod visszaigényelni, igaz?
2017. márc. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!