Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Így lenne értelme felvenni...

Így lenne értelme felvenni hitelt? Sokkal inkább a kockázaton van a kérdőjel mint magán a hitelen.

Figyelt kérdés

Vidéken lakom de itt nincsen szó szerint semmilyen felvétel sehova, a közelben se. Van egy pesti állás, nettó kb 140 lenne minimum a havi fizetés. Albérletbe kellene költöznöm hogy be tudjak menni, de nem biztos hogy felvennének és nincs kihez mennem. 600e hitelre gondoltam. Az albérlet 108/hó lenne nagyjából, a fizetést nézve ez elég szűk,szinte lehetetlen. Főleg úgy hogy még 2 havi kaució is szükséges hozzá. Ha olcsóbb albérletet nézek az messzebb lenne a melóhelytől, azaz a bérletekre menne el ugyanannyi amennyivel kevesebb lenne az albérlet. Ha meg a próbaidő után úgy döntenek nem vesznek fel, akkor az életem ott kb véget is érne, mert úgyis csak éppen alig tudnám fizetni az albérletet, ráadásul 1 éves minimum bérleti idő van hozzá.

Idén fejeztem be a tanulást egy érettségivel és egy szakmával amivel nem érek semmit, ez a plussz egy év csak arra kellett hogy átgondoljam mit akarok. Viszont mostmár nem bírom. Nem bírom ebben a mérgező környezetben, nem bírom ezekkel a mérgező szülőkkel. Úgy érzem, inkább teszem kockára az életem egy ekkora összegű hitellel, albérlettel egy "talán felvesznek"-re, minthogy továbbra is velük "éljek". Ha nem sikerül, úgyis cseszhetem, de akkor legalább azt tudom mondani hogy megpróbáltam. Viszont ez a "motiváció" nem elég. Nyilván bennem van hogy nem akarom hogy rombadőljon az életem. Nem tudom mit tegyek. Túl kockázatosnak tűnik ahhoz hogy meglépjem, de az itthoni állapot"pusztítóbb"...


2020. nov. 16. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
140 nettóra sehol nem fognak hitelt adni. Főleg úgy, hogy az albérlet kifizetése után 30 ezred maradna. Miből fizetnéd a részleteket?
2020. nov. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Itt nincs kockázat mivel erre nem adnak hitelt.


30% öneröt kérnek, papiron 20% minimum de most válság okán 30% alá nem mennek.


Aztán van egy olyan kikötés is hogy fizetésed csak 30-40%-a terhelhetö maximum hitellel tehát mondjuk havi 50 nálad.


Tehát 5 millio önerövel , 16 évig tartana 50 ezresével visszafizetni egy 15 millios romot amit kapni lehet Budapesten.


Számodra egy videki falu lehet csak vagy Pesten szobát bérelni közösen

2020. nov. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Ja igen 16év csak maga a hitel lenne a kamat mégcsak utána jönne
2020. nov. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szobabérlés a megoldás. Ne vegyél fel erre hitelt! (nem is kapnál)
2020. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Viccesen alacsony egy bérezés. Javaslom keress egy másikat, még vidéken is többet keresek nálad bőven

100* különb munkák vannak pesten amik jobban fizetnek, mellesleg erre sehol nem kapsz hitelt

2020. nov. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
140 nettó az kutyafüle, semmire nem elég még vidéki kisvárosban sem, nemhogy Pesten. Erre hitelt max a Provident ad uzsorakamatra. Eszedbe ne jusson fölvenni!
2020. nov. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor marad az öngyilkosság ha nem lesz a közelben munka.

Köszönöm a válaszokat!

2020. nov. 16. 13:35
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Még most jöttél ki suliról ha jól értem. Most kezdenél el dolgozni tehát a 3-6 havi munkaviszonyod nincs is meg amit kérnek a bankok. Alapból kapufa + röhelyesen keveset kapnál pesten is a 140 ezerrel ez a minimálbér.


Nem nyafogni kell meg jajj öngyi leszek hanem megoldást keresni!


Vannak szállást adó munkahelyek tessék azokat keresni országosan! Spórolni aztán albérletbe menni! Először szobát bérelni! Ne nyafogjál

2020. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy csomó! Lehet válogatni és nem rosszul fizet!


[link]

2020. nov. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!