Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova lenne érdemes betenni...

Hova lenne érdemes betenni minimális összeget, hogy ne otthon kelljen tartani, és kéznél legyen ha majd valamikor szükség lenne rá? Takarékbetétkönyv vagy hasonló.

Figyelt kérdés
A kamat nem nagyon érdekel, csak hogy a pénzem biztos helyen legyen amihez bármikor hozzá lehet nyúlni ha éppen szükség lenne rá. Havonta olyan 5-10-20e tennék be. Mikor menyit sikerül félretenni.

2020. nov. 22. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Bankszámla, ahhoz azonnal hozzá férsz.
2020. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
A legegyszerűbb egy bankszámla. Minden banknál vannak nagyon alacsony költségű csomagok. Erre az elég.
2020. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Bankszámla erre jó megoldás. Érdekes, hogy a kamat nem érdekel, akkor add nekem éves szinten a 4%-át a megtakarításodnak? Ugyanott leszel, mint kamat nélkül hagyni a pénzed.
2020. nov. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

#3


nem ugyanott lesz, mert te nem kompenzálsz neki inflációt. Szóval, ha neked adná a megtakarítása 4%-át akkor összesen 4+4%-ot bukna...

2020. nov. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bankba
2020. nov. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A példa kedvéért írtam, de így is minden 100 ezer forintjából bukik 4 ezeret évente.
2020. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt hogy a kamat nem érdekel, azt úgy értettem hogy mindegy hogy 4-5 vagy 7% az éves kamat. Valami olyan érdekelne ahol biztonságban lenne. És ne az legyen hogy van bent mondjuk 100e és ha ki akarnám venni akkor ne csak 80e-t tudjak kivenni mert ilyen olyan rejtett költség lenne még. Olyasmi ahol mondjuk lekötöm 1 évre es onnantól bármikor kivehető. Volt annó a postán valami kiskönyvem ahova be tettem valamenyit, épp mikor menyit sikerült. Aztán ha kellett valamenyi ki vettem. Csak már nem emlékszem mi volt ez.
2020. nov. 28. 20:36
 8/9 A kérdező kommentje:
Utána olvasgatva találtam olyat hogy takarékbetét aminek nincs kamatja, de van nyerési esély amo lehet hogy nem sok de nincs számla vezetési díj, pénz kivét díj. Beteszek 50ezret majd ha kellene 5-6 hónap mulva akkor kiveszem az összeset és enyi. Az egyébb betétekre sem valami nagy a kamat. 100.000ft nál a kocsit félig sem tankolom belőle. Akkor jobb a nyereménybetét és legalább van esély nyerni vagy legalább is álmodozni róla.
2021. jan. 8. 08:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül takarék nyereménybetétet vettem. A betéteknél annyira minimális a kamat hogy mindegy ha azzal a kevés összeggel beszálok a nyereményjátékba. Akkora az esély mint ha lottóra költeném, csak itt egyszer veszem meg a "szelvényt". Ha kell a pénzem akkor meg csak egyszerüen kiveszem.
2021. jan. 14. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!