Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megérné lakást venni így?

Megérné lakást venni így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Jól jönne pár külsős vélemény, mielőtt hülye döntést hozok.


A lényeg, hogy összegyűlt a megtakarításaimból egy lakás önereje. Én nagyon ódzkodok belevágni, de a családom nagyon ösztönöz rá, hogy vegyek fel hitelt és fizessem inkább azt, mint az albérleti díjat.


Eredetileg tovább akartam gyűjteni, hogy minél kevesebb hitel legyen rajta, de sajna a másodállásom csak 2 éves volt, így ősztől már csak a főállásom marad (az fix), így kevesebbet tudok félretenni, mint eddig. Tehát lehet nem növekedne annyival a megtakarításom, mint a lakásárak és reálértéken ugyanitt lennék pár év múlva, mint most. A munkám fix és "vírusálló" így a nem fizetéstől nem félek. Viszont csak 27 éves vagyok, így lehet ráérnék ezzel?



Lehet megérné mégis a hitel?



N



2020. nov. 25. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Hát figyelj, nekem 33 éves koromra jött össze egy lakás bő önereje (azért maradt normális tartalék + a felújításon sem fájt a fejem, tehát nem 20%-kal vágtam bele). Az fáj, hogy rengeteg pénzt kidobtam 15 év alatt az ablakon, de eddig lehetőségem nem volt jobb. Igazából a hiteltől én nem félnék, de nem vágnék bele kicentizve. Illetve megvárnám, hogy legyen egy biztos párom és együtt vágjunk bele, biztonságosabb, hosszabb távra tudsz tervezni, és jobb együtt venni valamit mint beleülni máséba. De nyilván ez nem kötelező ha valaki nem párcentrikus, nyugodtan vehetsz magadnak is ha biztosan tudod fizetni. Számold ki hogyan jársz jobban, több-e most a bérleti díjad mint egy hitel kamata.
2020. nov. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Esetleg ha attól jobban érzed magad, vedd meg a lakást és add ki a másik szobát/szobákat albérlőnek, vagy amig még jobb, 4 hónap airbnb (jelenleg úgy néz ki ennyit engedélyeznek majd az önkormányzatok szigorítás után) és 8 hónap albérlet. Így nem hogy albérlet helyett a saját lakásodért fizetnél, de mások "beszállnának" a lakásod árába. Szerintem ezzel el lennél 1-2 évig és addig talán találhatnál másik másodállást, vagy legalább is lenne időd kitervelni valamit. Mindazonáltal tényleg jobb minél előbb magad mögött hagyni az albérletet, mert döglött pénz.
2020. nov. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az sem elhanyagolható tény, hogy mennyi hitelt kellene felvenned és mindezért mennyit (a fizetésed hány százalékát) kellene kifizetned.

Van-e más opció, ha bajba kerülsz?

Pl. sokan emlegetik itt, hogy ha fizetésképtelenné válasz, akkor egy albiból simán hazaköltözöl a szüleidhez, de egy lakáshitel esetén elbukod mindened. Én ezt csak részigazságnak tartom, hisz nekem pl. nem opció hazaköltözni a szüleimhez, így nem fordulhat elő, hogy kirakjanak az albiból/a lakásomból.

Ha ezzel te is így vagy és betudod biztosítani magad minden oldalról, tudsz megtakarítást képezni baj esetére és nem irreális törlesztőrészletet kell bevállalnod, akkor miért ne?

2020. nov. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 A mádik irányból viszont saját lakásból is hazaköltözöl a szülőkhöz és kiadod.


Amiben én sem vagyok biztos, hogy nőni vagy csökkeni fognak a lakásárak. Egyfelől a munkanélküliség nő, másfelől jönnek a lakástámogatások...

2020. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez is igaz, de ha valakinek nem opció a hazaköltözés, akkor ha fél lábon csúszok a taknyomon, akkor is elő kell teremtenem azt a pénzt, ami a lakhatásomra kell. Teljesen mindegy, hogy hiteltörlesztőnek, vagy albinak hívják.
2020. nov. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!