Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Örökségből van kb 14 millióm....

Örökségből van kb 14 millióm. Szeretném euróban tartani, nem bízom a forintban. Hol lehet biztonságosan váltani? Van egy eurós számlám párezer euróval, de az a bank eurónként vagy 20 forinttal drágábban vált, mint a napi középárfolyam.

Figyelt kérdés

2020. nov. 29. 21:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
transferwise
2020. nov. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Revolut
2020. nov. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Hát én revolutra nem utalnák át ennyi pénzt. Valami b..zi algoritmus gyanúsnak találja aztán letiltják a számlát és lehet beszélgetni egy chat robottal.
2020. nov. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
3 Nem kell átutalni a revolutra (vagy a transferwise-ra), hanem azokon keresztül lehet, jobb árfolyamon átutalni forintszámláról devizaszámlára.
2020. nov. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
28%

#4

Ezt kifejthetnéd hogyan gondoltad ?

A revolut egy bankszámla, mint az összes többi.

Tudsz utalni a revolut bankszámlára. Ez egy tranzakció.

Amint megjelenik a pénz a bankszámlán el tudod utalni egy másikra. Ez egy másik tranzakció.

A két tranzakció között a pénz a revolut bankszámla egyenlegén van.

Ebben az időpillanatban az ellenőrző algoritmus működésbe léphet és blokkolhatja a számlát a feltűnően hagy értékű tranzakció miatt.


Magyarországról a revolut számlára történő banki utalásnak elég borsos díja van. Ezért szokták bankkártyával feltölteni a pénzt mert az vásárlásnak minősül. De ki hallott 14 millió forintos bankkártyás vásárlásról.

2020. nov. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Mindenki csak a bankszámla részét/funkciját ismeri a revolutnak.

A transferwise és a revolut is úgy kezdődött, hogy jó (közép vagy ahhoz nagyon közeli) árfolyamon lehetett velük átutalni két különböző devizájú számla között. Ez továbbra is lehetséges.

[link]

[link]

Az átutalásra használat és a bankszámlaként használat között semmi összefüggés.

2020. nov. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
Értékpapírszámla -> te adod meg hogy mennyiért szeretnéd venni az fx piacon (nyilván érdemes a spot piaci ár környékére tenni a megbízást, nem értem miért hagynák az emberek "becsapni" magukat a bankokkal vagy egyéb árjegyzőkkel)
2020. nov. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
24%
Én egy 10est ebből aranyba fektetnék, a maradék menne euróba.
2020. nov. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

6-osnál a pont, így van:

OTP-s bankszámláról utaltam át spanyol bankszámlára Transferwise-al egy ismerősömnek pénzt, délelőtt 11-kor, másnap reggel azzal fogadott, hogy már este megjött a pénz.

Lényegesen olcsóbb az utalás és sokkal jobban váltanak, mint a bankok.

Nem kell hozzá Revolut vagy Transferwise számla.

2020. nov. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%
5. Én meg pont hogy nem nagyon ismerem a Revolut bankszámla funkcióját, mert még sok éve azelőtt kezdtem pénzváltómként használni, mielőtt Magyarországon a tömegek rákaptak volna bankszámlaként. Ilyen is van.
2020. nov. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!