Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Deviza hitelnél van olyan...

Deviza hitelnél van olyan középárfolyam, amivel a Bankok kötelesek havonta számolni, vagy ezt minden bank saját maga határozza meg?

Figyelt kérdés

Erste bank, 2007-ben felvett 3,6 millió svájci frank alapú, lakásvásárl.hitel, l3 év futamidővel, havi l5.-i fiz.határidővel.

Mivel a havi szla kivonatokon a bank sem az árfolyamot, sem a havi részlet CHF értékét nem közli csak a Ft összeget, létezhet, hogy 10 nap késés miatt majdnem a dupla összeget vonja le, külön levonva büntető kamatot is?



2013. jan. 5. 07:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Az árfolyamok naponta változnak. A könyvelés napján érvényes árfolyammal számol a Bank.
2013. jan. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Napi árfolyam van és törlesztési árfolyamon (jellemzően magasabb)számolnak, nem az MNB középárfolyammal.
2013. jan. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan lehet ellenőrizni, hogy az adott hónapban jól számolt-e a bank?
2013. jan. 6. 07:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Az Erstenel nem tudom,hol mit írnak ki.De vagy szerződésben, vagy kivonaton, vagy év végi értesítőn stb. szerepelnie kell, hogy mennyi a havi törlesztőrészleted devizában.


Nekem pl. az FHB-nál van a netbankárba egy áttekintő. Kiírja,hogy mennyi CHF tartozásom van és mennyi a havi törlesztő chf-be + a hozzátartozó napi törlesztési árfolyamot. Felszorzom és a törlesztési napon besétálok a bankba befizetem, ha itthon vagyok. Ha nem akkor meg előtte egy-két nappal, egy magasabb összegről állítok be átutalási megbízást.

2013. jan. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Akkor ezt ki is próbálom, bár az Ersténél nem láttam ilyesmit, amikor megnézem a neten a folyószámlám adatait.
2013. jan. 6. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!