Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van-e Magyarországon olyan...

Van-e Magyarországon olyan bank, akinél van ingyenes számlavezetés és ingyenes belföldi utalás?! OTP-ből teljesen elegem van, az eseti megbízási költségekből, havi zárlati díjakból, ügyeleti kamatokból, díjkorrekciókból, stb. Kiábrándítóak..

Figyelt kérdés
További előny lenne, ha online végezhetném a számlanyitást.

#ingyen #számla #bank #számlavezetési díj #ingyenes belföldi utalás
2020. dec. 1. 03:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Most pont a Raiffeisen fiókban ülök mert a netbank letiltott.

Nincs gond de bankkartyam sincs mert nem tudták megcsinálni rendszerhiba miatt.

Ezért bankfiókban vettem fel pénzt 50e Ft díjért .


Hát ez is kevéssé ingyenes.


De jó a topic, mert ma nyitok a cibnel mert ebből a sárga bankbol elegem volt.

2020. dec. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

19: a kérdés az volt, hogy van-e ilyen bank, erre írtam, hogy van.

Amúgy a felsorolt feltételek közül elég egyet teljesíteni, ez lehet akár a 280 ezres fizetés, ami teljesen átlagos jövedelmet jelent. (Ezek szerint levitték, mert korábban 400 ezer - sokan azt is teljesítették).

2020. dec. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Kösz, 20-as.
2020. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Lakosságit keresek. Bizonytalan havi bevételek, főleg idén, volt nullás hónap is.. Angliában már 15 évvel ezelőtt alapból ilyen folyószámlát nyitott nekem a bank, ingyen számlavezetés és utalás belföldön (más bankokba is). Nem is akarok abba belemenni, hogy mi a bank költsége egy elektronikus fiókkal, utalással, egyebek.. Szerintem teljesen korrekt, ha nem kérnek érte pénzt. Mivel magukhoz láncolnak egy adózót a pénzügyeivel, aki amúgy minden másért fizet (VISA, Mastercard, biztosítások, külföldi utalások, hitelek, lekötött pénz, takarékszámlák, stb..). Ezzel szemben OTP-nél kiegyenlítettem egy 270 forintos számlát 190-ért. Nyilatkoztam az egyértelműről (nem akarok fizetni a havi első pénzfelvételért), ennek ellenére simán vonja az OTP-s automata, azután is, hogy jeleztem már egyszer. Egyszerűen hülyének nézik az embert.
2020. dec. 2. 00:33
 25/28 anonim ***** válasza:
58%

"Nyilatkoztam az egyértelműről (nem akarok fizetni a havi első pénzfelvételért), ennek ellenére simán vonja az OTP-s automata, azután is, hogy jeleztem már egyszer. Egyszerűen hülyének nézik az embert."


Akkor pedig kérdező, mégiscsak nálad lesz a probléma, nem az OTP-nél- ott más gond lesz:

- nem havi egyszeri a készpénzfelvét, hanem max. 2 részlet

- és havi max 150 ezer ft-ig lehet ingyenesen felvenni.


Hidd el, kérdező, ez több tíz (száz)ezer embernél így működik.

Viszont ha egyszerre akarsz 200 ezer ft-ot felvenni, akkor bizony vonni fog a bank, mert meghaladod a 150 ezret.

Ha bizonytalan a bevételed, akkor olyan nagyon nem fognak szeretni a bankok, mert az azt jelenti, hogy nincs rendszeres jövedelmed, azaz rendszeres munkád.

A legtöbb bank egy rendszeresen érkező, jó bevételhez köti a jó feltételeket.


-

2020. dec. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
70 ezret vettem ki (nyilatkozat után) díj ellenében, majd miután a bank felé igazoltam a hibát, elismerték (a fejlesztés alatt álló rendszert okolták) és ígéretet tettek a korrigálásra, majd 6 héttel későbbi 90 ezres felvételnél derült ki, hogy semmi se történt, ugyanúgy levont az automata. COVID miatt kerülöm, amit lehet - megvagyok KP nélkül is. Talán azért szokatlan nekem ez a rablókultusz, mert nem ebben élek, csak most, a járvány miatt kell kibekkelnem egy itthon ezt az időszakot. A "hanyatló nyugaton" az OTP egy életképtelen szolgáltató lenne. Nincs ember, aki eltűrne ennyi sarcot! Kb. MINDENÉRT IS levonnak. Nem rendszeres bevétellel "nem szeretnek" .. mi van?! Ez nem szerelem, de mégcsak nem is kereskedelmi szolgáltatás, hanem pénzügyi! Engedtessék már meg, hogy egymás mellé állítva két azonos monetáris alapszolgáltatást felháborodjak azon, hogy amíg az egyiknél 100.000 forint mondjuk 100.045 lesz hó végére, ha semmit nem csinálok, addig a másiknál eltüntetik az 1.2%-át, sosem hallott jogcímek okán, plusz nem összegarányosan MINDEN tranzakcióra plusz terhet rónak! Vérlázító! Főleg egy ilyen országban, ahol a legmagasabb adóterhek mellett a legalacsonyabb bérezések eltűrésére van kondicionálva a nép!
2020. dec. 4. 01:06
 27/28 A kérdező kommentje:
És köszönöm a Gránit Bank ajánlását, ez lesz a befutó!
2020. dec. 4. 01:20
 28/28 anonim ***** válasza:
CIB-bel sokkal jobban jártál volna szerintem, de a te döntésed persze.
2020. dec. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!