Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem akar fizetni a feladott...

Nem akar fizetni a feladott csomagért, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Sokat postázok kisebb tárgyakat, és mindig csak előreutalás után küldöm a csomagot, viszont most úgy volt csak időm elmenni a postára, hogy utalás előtt kellett elmennem. Már három napja, hogy irogatok neki, hogy utalja már el legyen szíves, de mindig azt írja, hogy későn ér haza a melóból, majd ha lesz egy csöpp ideje, akkor utal... Szerintetek kamu? Mit lehet tenni?

2020. dec. 3. 07:29
1 2
 1/14 BlackSword ***** válasza:
83%
Tanulópenz... bocs, de ez van...
2020. dec. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%

Hiába írtad a keresőszavak közé, hogy csalás, ez nem csalás: ÖNSZÁNTADBÓL ADTAD FEL korábban. Nem tudom, hogy, milyen módon adtad fel, de ha simán, akkor még el is keveredhet.

Azt sem írtad meg, hogy apróhirdetési oldalon, FACE Marketplace vagy milyen oldalon adtad el a dolgot. Ha Vaterás vagy más, értékeléssel rendelkező oldalon, akkor még nyugodtan várj, hiszen pl. a Vaterán eleve 3 nap van megadva csak a jelentkezésre, az adásvétel lebonyolítására meg 1 hónap.

Ne írogass neki minden nap, mert attól csak berág - igen, van ilyen, hogy karácsony előtti hajrában sokat kell dolgozniuk az embereknek. (Gyerekem is hótt fáradt, mikor hazajön melóból)

Hétvégét mindenképpen várd meg, legjobb lenne, ha szombatig nem írnál, hanem szombat reggel egy emlékeztető emailt, hogy legyen szíves a hétvégén utalni. TÜRELEM: nem Ő akarta, hogy feladd postán korábban - lehet, épp azért nem utalt még, mert tudta, hogy nem lesz ideje.

2020. dec. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%

Abszolúte semmit nem tudsz tenni. Legközelebb okosabb leszel és alkalmazod saját magad bebiztosítása érdekében a facebook marketplace kereskedelmi szabályokat:

1. Eladáskor mindig előre utaltatsz

2. Vásárláskor sose utalsz előre

2020. dec. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as, ez jó!! :D :D
2020. dec. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos igaz mindhárom válasz... 10 ezer Ft bukta. :)
2020. dec. 3. 09:07
 6/14 anonim ***** válasza:

"kisebb tárgyakat"

Hát azt azért nem gondoltam, hogy egy 10 ezres cuccot előre feladsz (2-es vagyok). Bocs, hogy ezt mondom, de ez a saját kényelmed érdekében történt, hogy ne kellejen még egyszer menni.

Még nem tudjuk továbbra sem, hogy értékeléssel rendelkező oldalon adtál el vagy sem?

Ez azért lényeges, mert ott azért a vevő is jobban majrézhat, hogy kipontozódik, ha nem fizet, mint ha egy csoportban semmi kontrollal adsz el.

És még nem biztos, hogy bukta - imádkozz, hogy becsületes legyen és fizessen a vevő.

Az is lényeges kérdés, hogy simán vagy ajánlottan adtad fel (vagy csomag?), mert akkor van bizonbylatod, hogy a vevő nem elküldted, van mire hivatkozni?

Számtalan lényeges kérdés - de az is simán elképzelhető, hogy tényleg nincs ideje a vevőnek.

2020. dec. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 BlackSword ***** válasza:
84%
Na ezért nem kell játszani az "olcsó jánost"... van a postának utanvét szolgáltatása... most nem jártál volna így...
2020. dec. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 xswerdy ***** válasza:
69%

Írtok itt az elkeveredésről, egy szóval nem mondta a kérdező, hogy ne ismerné el az illető, hogy megjött az áru.


Ha mindenki úgy járna el, ahogy a 3. írta, akkor soha semmilyen ügylet nem jönne létre. A felek megállapodtak, a szerződés létrejött. Igen, ha az illető nem fizet, még büntetőjogi vonzata is lehet, ez olyan, mint a bolti lopás. Természetesen jogi útra terelheted, én ezzel minimum megfenyegetném. Szóval én még pár napot várnék, aztán írnék neki, hogy van még 3 napja utalni, utána fizetési meghagyást fogok kiadatni, ami a költségekkel együtt jóval többe fog kerülni a végén.

2020. dec. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Facebook marketplace-en "adtam el"!
2020. dec. 3. 09:46
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként azt írja, mindenképpen utal, amint lesz ideje... De minden este ezt írja... Már harmadik napja
2020. dec. 3. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!