Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem akar fizetni a feladott...

Nem akar fizetni a feladott csomagért, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Sokat postázok kisebb tárgyakat, és mindig csak előreutalás után küldöm a csomagot, viszont most úgy volt csak időm elmenni a postára, hogy utalás előtt kellett elmennem. Már három napja, hogy irogatok neki, hogy utalja már el legyen szíves, de mindig azt írja, hogy későn ér haza a melóból, majd ha lesz egy csöpp ideje, akkor utal... Szerintetek kamu? Mit lehet tenni?

2020. dec. 3. 07:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
23%

Nos, kérdező, nem akartam leírni, mert nem tartozik másokra és nem is vagyok büszke rá, de az van, hogy én is eladok ezt-azt. Előfordult már, hogy este fél 10-10 körül olyan fáradt vagyok már (hajnalban 4-kor kelek), hogy képtelen vagyok összeszedni magam és normálisan kommunikálni. Többszüör előfordult már, hogy ennek ellenére erőt vettem magamon és mégis írtam a vevőnek (vagy volt, hogy lázasan) és MINDEN ESETBEN pofára estem, mert vagy rosszul küldtem el az adatokat, vagy kevesebb összeget írtam és másnap magyarázkodhattam a vevőnek, hogy nem tudok összeadni :D, stb.


Aztán egyszercsak megfogadtam, hogy ha "nem vagyok 100-as", akkor inkább nem írom meg a vevőnek, hogy hova és mennyit utaljon, mert csak én jövök ki rosszul belőle.

Értem én, hogy ideges vagy a pénzedért, de nem a vevő csapott be, hanem Te adtad fel önszántadból korábban. Ne a vevőt hibáztasd, Ő lehet, hogy tényleg utalni fog a hétvégén, ahogy lesz egy kis ideje, hanem magadat, amiért feladtad.

2020. dec. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
77%

adsz neki 24 órát, hogy átutalja a pénzed.. Ha nem teszi meg akkor elsétálsz a rendőrségre és feljelented.. ha nem lesz belőle semmi (mert nem lesz) akkor meg polgári peres alapon is kérheted tőle a tartozást.


Mindennek az utánajárása és költsége jóval több lesz mint 10e Ft.

2020. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
51%

Ez csak kamu duma, hogy ha lesz ideje, akkor majd utal! Arra van ideje, hogy minden esete a gép előtt üljön és Facebookozzon, de arra nincs, hogy bejelentkezzen a netbankjába és indítson egy utalást? LOL

Mobilappon keresztül is lehet utalni, gyakorlatilag fél percbe telik bepötyögni az összeget meg a bankszámlaszámot, és pár percen belül jóvá is íródik a másik fél számláján az összeg. De számítógépen keresztül sem sokkal több idő belépni a bank holnapjára és onnan utalni. Annyi idő alatt, amíg neked ír, hogy bocs, most fáradt, elfoglalt, majd utal legközelebb pont be is tudna lépni a bankba és tudna utalni!

Én a helyedben minimum megfenyegetném, hogy jogi útra terelem a dolgot, ha 24 órán belül nem lesz a számlámon a pénz!

2020. dec. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azért elég érdekesek vagytok ám itt a válaszokkal...

Azt sem tudjátok, a vevő átvette-e egyáltalán a csomagot?

És ha át sem vette és visszafordul a csomag?

Akkor miféle csalásról beszéltek , meg rendőrségi feljelentés, stb

A kérdező egy szóval nem állította, hogy a vevő már átvette, megkapta a csomagot - csak azt írta, hogy Ő feladta.

Ha a vevő nem veszi át a csomagot, akkor nincs nála semmi és nincs mit kifizetni.

2020. dec. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!