Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlásra mennyi hitelt...

Lakásvásárlásra mennyi hitelt kaphatok? Melyik bankot érdemes választani?

Figyelt kérdés

Szóval lakást szeretnék venni. és még mielőtt keresgélnék szeretném tudni hogy kb meddig mehetek el. A paraméterek: 25 éves vagyok, 10 hónap munkaviszony, 110 nettó fizetés, és 3 millióval tudnék beszállni. Szerintetek ez mire elég?

Köszönöm előre is.


2008. nov. 30. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

A mostani gazdasági helyzet miatt szerintem nehezebb lakáshoz jutni...

Én még a nyár elején vettem fel hitelt a köv. paraméterekkel: 21 vagyok, 4,5 volt az önerő, és akkor nem volt fizetésem, tehát épp nem volt munkám, előtte egy hónappal mondtam fel a munkahelyemen, mégis megkaptam a 4,5-et, amennyit igényeltem

Persze ez sokmindentől függ. A lakástól, hogy Pesten, vagy vidéken van, annak az értékétől, hogy hol helyezkedik el, tégla, vagy panel.. stb.

Jobban jársz, ha bemész egy bankba (mondjuk Rafi, vagy erste) és ott megkérdezed.

2008. nov. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

En csak bankot tudnek ajanlani, a Raiffeisen Bankot. Szerintem rugalmasak, es jok!

Attol fugg, hogy meddig tudnal elmenni, hogy mennyire lenne szukseged, pl. meglehetne e terhelni masik ingatlant jelzaloggal, pl. a szuleidet, szoval tenyleg szerintem mindenkinek mas a szituja, kerdezz meg tobb bankot, es amelyik a legszimpatikusabb, azt valaszd!

2008. dec. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%
Nem írtad! Határozott a munkaviszonyod vagy határozatlan? Van más törlesztésed? Egyedül vennéd a lakást? Új lakás v használt? Köztisztviselő, közalkalmazott vagy-e? Ezek mind-mind fontos kérdések.Amúgy alapból ha határozatlan a munkaviszonyod nem lenne gond kb 5-7 millió kb 30 évre. Tehát kb: 10 milliós lakás vásárlása szerintem meg tudnál venni.
2008. dec. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A jelenlegi gazdasági helyzetben nagyon eltérő a bankok hitelajánlata kamatokban is, hitelösszegben is. A paramétereid alapján hitelképes vagy, de hogy mekkora összegre és milyen kamattal, futamidővel, azt csak akkor tudom megmondani, ha többet elárulsz magadról és a vásárolni kívánt lakásról.

Amennyiben érdekelnek a lehetőségek, fordulj hozzám bizalommal. Banfüggetlen hiteltanácsadó vagyok és nem kérek pénzt a hitelügyintézésért! 20/424 4422

2008. dec. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!