Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel felvételekor ellenőr...

Diákhitel felvételekor ellenőrzik valamilyen módon a bankszámlaszám tulajdonosát?

Figyelt kérdés

Felvételnél és az üzletszabályzatban többször is meg van említve, hogy én a saját bankszámlaszámomat adjam meg. Ellenőrzik ezt valahogy, vagy teljesen mindegy, hogy kinek a bankszámlaszámát adom meg?

(jelen esetben nekem pl. egyszerűbb lenne, ha szülői számlára jönne alapból a hitel)



2020. dec. 5. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A hitel kedvezményezettjének meg a számlatulajdonosnak azonos neve kell, hogy legyen
2020. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem értelm igazán, egy egyetemista esetében már alap, hoyg legyen saját számlája!


Egyébként más valaki számlájára nem mehet a diákhitel, ez feltétel.

2020. dec. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van saját számlám, nem erről van szó; ezért nem is azt írtam, hogy nincs, hanem hogy egyszerűbb lenne. Én is utalnám át azonnal szülői számlára, ezért gondoltam megspórolom az utalás díját. De akkor nem lehet.
2020. dec. 5. 16:23
 4/5 anonim ***** válasza:
A szüleidnek adod a diákhitelt? O.o
2020. dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1) Feltételezhetően nem jutok el abba az állapotba, hogy égető szükség legyen rá. De ha mégis, még nagyon nem tartok ott. (Igen, tudom, elég merész állítás, és valószínűleg elég máshogy fogom ezt látni 1-2 éven belül. Szerencsére a Diákhitel+-t akkor már nem lehet majd felvenni, így az tárgytalan lenne.)

2) A Diákhitel Plusz 0%-os kamatozású, ezért elég jól használható egyéb rajtunk lévő hitelek törlesztésére (pl. lakáshitel). Csak ezeket azért mégse én szoktam utalni, meg az OTP Junior utalási díjai egyébként sem a legkedvezőbbek.

2020. dec. 5. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!