Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges-e ez jogilag, mert...

Lehetséges-e ez jogilag, mert pénzügyileg igen?

Figyelt kérdés

NA valaki itt felvetette, a másodlagos állampapírpiacot, amin 1-2 hónapos lejárattal venni 3-4-5 ezrelékes hozammal jeláró papírokat.

Nekem most szükségem lenne tőkére cirka 1M kéne.

Tagja vagyok régóta egy nagyobb egyesületnek, szövetségnek... 10+ éve.

önkénteskedni is szoktam az adminisztrációban , marketingben....

NA most az éves büdzsé olyan 220-250M. Én segítek általában a treasury dolgok kialakításában. Most januárban, lesz holt idő, vagyis a megmaradt pénz nem lesz lekötve, még jönnek a tagdíj befizetések, ....

Lehetne egy tagsági költsönt írni, hogy nekem 'kölcsön adjanak' 200M forintot 3 hónapra ( a múltévi többlet meg a maradék 20-50M kell a havi működésekhez) én azt beraknám állampapírba csak ilyen másodlagos piacra, és ha 3 árverásen nem is tudnék részt venni, mert nem fednék egyből egymást, de kettőn igen, 0,005 ezrelékes hozammal, az pont 2M lenne és akkor viszautalnám a pénzt a 2M lejönnének a tranzakciós költségek meg ezek ezeket pótolnám vissza az egyesületnek. és maradna cirka 1-1,2M.

Ez leehtséges?



2020. dec. 6. 08:01
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Ha lehetséges lenne, akkor valószínűleg mindenki ezzel simlizne.
2020. dec. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogyan hasznalhatnad az egyesuleti vagyont magancelra?


Ez kulonosen nagy vagyoni hatranyt okozo hutlen kezelés vagy sikkasztas. Az hogy te mint tag jogilag melyiket koveted el azt nem tudom.


Feltetelezem a kolcsonadast ugy kepzeled hogy engedely nelkul kiveszed es majd visszarakod. Akkor ez inkabb sikkasztas, de nincs jelentosege. Ugyanaz a buntetesi tetele, es ekkora osszeg mar kulonosen nagy vagyomi hatranyt okoz. Vagyis 1-5 vagy 2-8evig terjedo a buntetesi tetele.

2020. dec. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

akkor magyarul nem leheséges ez ön szerint, de olvasni azt nem tud

Lehetne egy tagsági költsönt írni, hogy nekem 'kölcsön adjanak' 200M forintot 3 hónapra.

2020. dec. 7. 09:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Fogd fel hogy ezt nem lehet. Az nem a te penzed, hiaba adjak kolcson. Te azt nem hasznalhatod fel hogy a kamatbol toked legyen..


Megvan hogy azt a penzt mire lehet kolteni. Arra nem hogy valakinek kolcson adjunk 200milliot hogy 3honapra befektesse. Ha ilyen egyesulet tagja lennek, aki a penzunket igy kezeli, azonnal feljelentenem.

2020. dec. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A probléma ott kezdődik, hogy rosszul értelmezed a "tagi kölcsön" jelentését. Konkrétan teljesen ellentétesen.


A tagi kölcsön azt jelenti, hogy a tag ad kölcsön a cégnek, és nem fordítva!


A cég pénzéből a tag nem kaphat pénzt kölcsönként. Csak és kizárólag leadózva kivétként, munkabérként, osztalékként.

2020. dec. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Otlet elvetve.
2020. dec. 7. 11:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Simán sikkaszd el! Leülsz pár évet, és marad 200 milliód. :D
2020. dec. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy kamatmentesen, vagy legalább is állampapírhozam alatti THM-mel vehetnél fel kölcsönt az egyesülettől, ha lehetne is?
nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!