Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rengeteg régi adósságomat...

Rengeteg régi adósságomat kellene visszafizetnem, nem tudom hogyan élhetném túl a következő hónapokat. Vannak ötleteitek?

Figyelt kérdés
Nettó 300 a fizetésem, a hiteltörlesztés és a lakhatás (lakás, diák, telefon) összesen 200 ezer. Hogyan lehet nettó 100 ezerből megélni egy hónapig egy kisgyerekkel?

2020. dec. 8. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Étkezés megvan havi 40-45 ezerből kettőtöknek úgy, hogy

nincs nassolás.

Mellékmunkát kéne vállalnod.

2020. dec. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Honnan tudjuk, hogy hol laksz, mire és mennyit költesz, stb. Miért vettél fel hitelt ha nem tudod törleszteni?
2020. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es, más helyzetben voltam, mint most. A gyerek apja elhagyott, gyerektartást nem tud fizetni, munkanélküli lett (pincér volt). Budapesten élünk, az albérlet havi 130 ezer forint. Autónk nincsen, tömegközlekedünk. Nincsen káros szenvedélyem.
2020. dec. 8. 20:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Kicsi gyerekem van, nem tudok mellékmunkát vállalni.
2020. dec. 8. 21:13
 5/9 anonim válasza:
Törlesztési moratórium, amíg apa talál melót.
2020. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Felmondott szerződést törlesztek, rám nem vonatkozik a moratórium. Apát hagyjuk, nekem úgy tűnik, nem nagyon érdekeljük.
2020. dec. 8. 21:40
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Két dolog:


1. Ott a gyerek. Ez már eleve hátrányba hoz, nekem pl. nem kéne gyerekes nő. Nem azért, mert amúgy én nem akarnék gyereket vagy gyerekeket, de azok akkor a sajátjaim legyenek, ne másé. Mint az esetedből látható, egyáltalán nem mellékes dolog a pénz, így aki veled összeáll, annak tisztában kell lennie azzal, hogy a saját gyerekeinek nem adhatna meg a pénzszűke miatt olyasmit, amit ha a más gyereke nem lenne, akkor megadhatna. Kivéve, ha olyan gazdag, hogy nem számít a pénz.

Ezen nyilván nem tudsz már változtatni, de ezzel is tisztában kell lenned a jövőbeni lehetőségeket mérlegelve.

2. Pont ezért is: apukát NE hagyjuk!

Az, hogy tartásdíjat kell fizetnie, az nrm attól függ, hogy érdekli-e őt a ti sorsotok, vagy nem.

Hanem a tartásdíj fizetési kötelezettség egy törvényben előírt kötelezettsége, amit ha nem teljedít, akkor akár börtönbe is mehet emiatt. Aztán ott majd, a börtönben gondolkozhat azon, hogy érdekli-e vagy sem.


Szóval, irány a bíróság, és követelni a tartásdíjat.

Ez a minimum.

2020. dec. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Kormányhivatalokban lehet kérvényezni a megelőlegezett gyermektartási díjat, amit aztán az apukán utólag behajtanak. A menetét nem tudom, a feltételeket sem, de a szükség nagy úr, majd utánajársz, hogy mi kell hozzá.


A megélhetéshez csak annyit, hogy mi 96 ezer (GYED) + családi pótlékból éltünk hárman majdnem 1 évig. Bérleti díjunk nem volt ugyan, de a lakhatást, megélhetést finanszírozni kellett belőle egy újszülött mellett. Nagyon szűkösen, de megoldottuk segítség nélkül. Ahogy már említettem, a szükség nagy úr és jó tanító! :)

2020. dec. 9. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

100 ezer forintból ketten azért elvagytok, ha már csak a kaja, tisztálkodó szerek mennek ebből. Olyan tartozást, mint telefon törlesztés, ha lehet mihamarabb ki kell fizetni. A diákhitelnél és a lakásnál egyezkedni kell a hitelt nyújtóval, hogy mérsékeljék a törlesztőrészletet, inkább tolják ki a futamidőt.

Ha behajtáson van már, akkor velük kellene egyezkedni, hátha nyitottak.

Apukát szerintem se hagyjuk. Tök mindegy, hogy érdekli-e a sorsotok, ami jár, az jár. A gyerekétől veszi el egy ilyen helyzetben, nem tőled, így ne magadat nézd, amikor követeled a gyerektartást.

2020. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!